ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ:BARZANİ TEMSİL ETTİĞİ DÜNYANIN İÇİNE BOMBA BIRAKTI
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kuzey Irak´ta yapılan referandum ile ilgili olarak, "Barzani, temsil ettiği dünyanın içine bir bomba bırakıp, oraya kan, bela, gözyaşı getiriyor.
Tarih: 29.9.2017 18:05:26/ 518okunma / 0yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kuzey Irak´ta yapılan referandum ile ilgili olarak, "Barzani, temsil ettiği dünyanın içine bir bomba bırakıp, oraya kan, bela, gözyaşı getiriyor. Arkası belirsiz maceraya yol açıyor. Sevinenler kim? İsrail bayraklarıyla gezenler. Hesapları var mı? Çok net" dedi.
Türk Dünyası Mühendis ve Mimarlar Birliği tarafından Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları ´2016 Haydar Aliyev Yılı´ ödülleri törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye´nin yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan ve Kırgızistan´dan da  bakan düzeyinde konukların katıldığı proje olimpiyatlarının Türk mimarisinin babası sayılan Mimar Sinan´ın memleketinde yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Özhaseki, etkinlik öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Barzani konusunda büyük bir oyun oynandığını söyleyen Bakan Özhaseki, "Bu oyunun bir parçası olarak Barzani yer almaya devam ediyor. Belki olaya şöyle bakarsak çok daha iyi anlarız; Barzani nihayetinde Kürt kimliği olan birisi. Müslüman mı? Bildiğimiz kadarıyla Müslüman. Fakat orada yapmış olduğu bu hareketle kendine has bir siyaset uyguluyor olabilir ama temsil ettiği dünyanın içine bir bomba bırakıyor. Oraya kan, bela, gözyaşı getiriyor. Arkası belirsiz maceraya yol açıyor. Sevinenler kim? İsrail bayraklarıyla gezenler. Hesapları var mı? Çok net. Hesaplarının ne olduğu da belli zaten. Öyle bir şeye niye oradaki bir lider sebebiyet verir ki? İşte bunu düşünmek lazım. Bir başka düşünmemiz gereken konu da mesele iyice açıklığa kavuşsun diye söylüyorum. Avrupa Birliği ülkeler onca milletten oluşuyor mu? Evet. İçlerinde birçok din farklılığı, mezhep farklılığı var mı? Evet. Eğer bir parçalı hale getirirseniz 500 parça çıkar ama bir arada durmak için çırpınıyorlar. Demek ki bir arada durmak bereket ve rahmettir. Aynı şeyi o ülkeler geliyorlar bizim coğrafyamızda paramparça ediyorlar. Mahalleleri, sokakları ayırıyorlar. Neredeyse ev ev ayıracaklar. Taktik bunları parçala ve istediğin gibi idare et. Müslümanların biraz uyanık olması gerekiyor. İşte bu kötülüğe kapı açanlar ileride lanetlenecek. Bize düşende orada birliği, dirliği sağlamak olacaktır" dedi.

Büyükşehirlerden sonra hizmetlerin tümünü kapsayacak şekilde daha verimli olması için yeni düzenleme ile getirilecek ´bütünşehirler´ uygulamasının nüfuslara göre belirleneceğini söyleyen Çevre ve Şehircilik bakanı Özhaseki, "Bütünşehir yasası bundan 3 yıl kadar önce yürürlüğe girdi. Hinterlant yasası ile de bunun ilk adımı atılmıştı. Yani şehirlerin aynı havzada yaşayan aynı bölgede aynı altyapıyı kullanan, aynı havayı soluyan insanların tek elden bütün sorunların çözülmesi problemlerin giderilmesi hususuyla ilgili bir çalışma yapıldı. Bu birkaç senedir uygulanıyor. Uygulamanın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördük. Tek elden şehrin planlanması, sorunlarının çözülmesi, kaynaklarının çözülmesi ve şehri geleceğe taşıyacak büyük projelerin yapılması hususu doğru bir projeydi. Bu uygulama biraz daha genişleyerek devam edecek. Belki şehir nüfusları biraz daha düşürülerek birçok şehir daha önümüzdeki günlerde ilave edilebilir. Bu önümüzdeki günlerde tartışılacak. Aynı zamanda uygulamada birkaç sorun aksaklıklarda tespit edildi. Bunlarında giderildiği ortamı meclisin ortamında hep birlikte görüp, tartışacağız. Sayısı kaç olacak? O sizin nüfus baremini belirlemenize bağlıdır. Yani nüfusu 600 binde tutarsanız sayı belli ya da nüfusu daha aşağı tutarsanız sayı değişiyor. Nüfus baremimi olur yoksa başka bir şey mi olacak? Bu tartışma sonrası ortaya çıkacaktır" dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na seçilen Mevlüt Uysal´a başarılar dileyip, kendisine elinden geldiğince yardımcı olacağını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki ‘´ Hayırlı olsun, Mevlüt Bey´i tanıyoruz. Gayretli ve çalışkan bir arkadaşımız. Bu bayrağı şimdi o takip edecek. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminden itibaren başlayan süreçte müthiş bir belediyecilik vardı. Yani 1990´lı dönemlerin başında yaşanan susuzluk, çöp dağlarının oluşması gibi hatta o çöp dağlarının patlayıp insanların ölmesi gibi vahşi bir şekilde çevrede gecekondulaşmaya her alanda sit alanları dahil yapılaşmaya göz açmak gibi çirkinliklerin hepsi bitmişti. Bunların hepsi eski dönemde meşhur CHP´nin belediyeciliğine ait dönemlerdi. 1994 ile hizmet başladı. Devam etti ve en son bayrağı Kadir Topbaş taşıdı. Ancak bizde kendisinin açıkladığı kadarıyla olayı biliyoruz. Tek taraflı istifa ettiğini belirtti. Orada bizim meclis çoğunluğumuz var. Arkadaşlarımızın yaptığı istişareler neticesinde Mevlüt Bey bu bayrağı aldı. Seçimlere kadar taşıyacak. İstanbul´a emek veren biri olarak bundan sonra ben de Mevlüt Bey´in yardımcısıyım´´ diye konuştu.
Kaynak:

FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Mesleğimizin en acil ihtiyacı olan giriş sınavlarını hep birlikte getirmek üzereyiz.
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomideki çalkantılı sürecin geçici olduğunu belirterek, ´´Hepimiz Türkiye için varız.
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kırıkkale Makine ve Kimya Endüstrisi´nde yapılan Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı´na katıldı.
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından Kayseri´de ´4´üncü Erciyes Mükemmellik Zirvesi´ gerçekleştirildi.
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´Sağlık için spor´ etkinliği çerçevesinde İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve berberindekiler Kayserispor´u ziyaret etti.
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği Üyesi Selim Açık, dolarda artış nedeniyle ekmek girdilerinin yüzde 40 arttığını, ancak buna karşın zam yapmadan üretime devam edeceklerini söyledi.
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanları, M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir´den sonra geldiği Kayseri´de Cumhuriyet Meydanı´nda yapılan mitingde konuştu.
ERDOĞON:BUNLAR,PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDE
ERDOĞON:BUNLAR,PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin´i teröristlere dar eden komutanlarımızın apoletlerini sökme dertleri var bunların. Apoletleri sökemezsin. Bunlar, Pensilvanya´daki şarlatana Türkiye´yi altın tepsi içinde sunma derdindeler" dedi. C
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
Türk Kızılay´ı Genel Başkanı Kerem Kınık, "Türkiye´nin güney sınırı ve Suriye´nin kuzeyinde İdlib, Afrin Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde yaklaşık 40 mülteci kampını destekliyoruz.
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
İstanbul Sanayi Odası´nın 2017 araştırma sonuçlarına göre, Türkiye´nin en büyük sanayi 500 sanayi kuruluşu arasında Kayseri Şeker üretimden satışlar sıralamasında ilk 100 arasına girdiği açıklandı.
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu ekonomiyi bunlar yönetemez durumdalar. Erdoğan yorgun otobüs şoförü gibi. Allah´ın izniyle 24 Haziran akşamı, yorgun, sürekli kafası düşen bu şoförü evine dinlenmeye göndereceğiz" dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
Cimhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili olarak, "Şimdi birileri çıkmış diyorlar ya ´Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek, Cumhurbaşkanı adayı yatırımları ile tanınmış olacak´ Nerede o aday? Ziya Paşa, ´Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri´ diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı neyi ile milletin karşısında" dedi.
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
Kayseri´da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu eleştirerek, "Ana muhalefet partisi lideri, Cumhurbaşkanlığına adayım diyemedi.
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Kayseri Cumhuriyet Meydanı´nda saat 14.30´da halka hitap edecek.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri´de 81 il başkanıyla bir araya geldiği toplantıda, il başkanlarına ülkede 5 temel sorun olduğunu belirterek, bu sorunları anlattı. Kılıçdaroğlu il başkanların illerine giderek ükeninin durumunu halka anlatmalarını söyledi.
SAVUNMA SANAYİİ  MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE  HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Başkanı Gökhan Uçar, "Ülkemiz, ANKA, SİHA ve İHA´larda yüzde 90- 95 yerlilik seviyesine ulaşmış bulunmaktadır. 2018´de de insansız kara araçları hedefimize yönelik çalışacağız. 2 farklı kategoride yarışma yapacağız" dedi.
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
Dogu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Kaşgar´a bağlı Barın köyünde 28 yıl önce yapılan katliamın yıl dönümünde, basın açıklaması yaptı.
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Kayseri´deki Ali Dağı´nda düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 1´inci Etap Yarışması, sona erdi. Dereceye giren yarışmacılar, Ali Dağı´nda uçmanın heyecan verici olduğunu söyledi.
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanları toplantısını 27- 28 Nisan tarihlerinde Kayseri´de yapacak.
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yakın zamanda giren yeni nesil ulaştırma uçağı A 400M uçaklarının bakımı, ilk kez Kayseri 2´nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü´nde Airbus Türkiye´nin desteği ile yapıldı
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ