AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ELİTAŞ:CHP İLE HDP ÖZDEŞ BİR PARTİ HALİNE GELDİ
AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, CHP´yi ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirdi.
Tarih: 20.6.2018 21:08:49/ 70okunma / 0yorum

AK Parti  Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, CHP´yi ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirdi. Elitaş, "CHP ile HDP özdeş bir parti haline geldi. Birileri ile oy transferlerini yapmaya çalışıyor. CHP´lilerde şimdi ´Her evden 1 kişi HDP´ye oy versin´ diye bir propaganda yapıyor. ´Erdoğan seçildi, hiç değilse biz parlamentoda bir güç oluşturalım´ diye yapıyorlar. ´Sistemi tıkamaya gayret edelim´ diyorlar" dedi.
Başkentten gelen parlamento muhabirleri ile Kayseri´nin Talas ilçesindeki Feyzioğlu Konağı´nda seçim sohbeti yapan AK Parti Kayseri 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Elitaş, daha sonra DHA´nın sorularını yanıtladı. Elitaş, CHP´nin HDP´e destek vererek, barajı geçme konusunda katkı yaptığını, böylece seçim sonrası mecliste AK Parti´nin sıkıntıya girmesini amaçladığını söyledi.  Elitaş, şöyle konuştu:
"Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partililer bir propaganda yaymaya başladılar. CHP ile HDP özdeş bir parti haline geldi. Birileri ile oy transferlerini yapmaya çalışıyor. Seçimlerden önce 15 milletvekilini İYİ Parti´ye kiraya verdikleri gibi CHP´lilerde şimdi ´Her evden 1 kişi HDP´ye oy versin´ diye bir propaganda yapıyor. Onlar güya barajın altındaymış. Eğer HDP yüksek miktar oy alırsa AK Parti´ye gelecek oyları engellemeye çalışacaklarını söylüyorlar. Bu hesabı tutturabilmek mümkün değil. Böyle bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Amaç ´1. turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi, hiç değilse biz parlamentoda bir güç oluşturalım, muhalefette çoğunlukta bir araya gelelim´ diye yapıyorlar. ´Sistemi tıkamaya gayret edelim´ diyorlar. İyi niyetli olmadıklarının en önemli göstergelerinden birisidir. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden giren Saadet Partililer, HDP´li ve CHP´li bir iktidar getireceklerse o onların sorunudur. Eğer İYİ Partiden milletvekili olarak girecekler HDP, CHP, PKK ile işbirliği yapacaklarsa herhalde ülkücülerin, milliyetçi muhafazakarların seçimden sonra yüzüne bakamazlar. Çünkü onları tükürükleri ile boğarlar.  Meral hanım ülkücü camianın hissiyatını dile getirip Türkiye´deki terör meselesini durdurmak için gayret gösteriyorsa onlar şimdiden hesabını verirler. Fakat şunu herkes çok iyi bilsin nasıl ki CHP HDP ile bir organizasyon yapıyorsa başbuğ Alpaslan Türkeş´in partisini bölmekle görevlendirilmiş  Akşener´e giden ülkücü kardeşlerimizde sandığa gittiklerinde gerçeği görecekler ve asıllarına geri döneceklerdir. Ya MHP´ye, ya da AK Parti´ye oy vereceklerdir. MHP´ye belki kırgınlıkları vardır ama AK Parti´ye oy vererek bu kırgınlıklarını bu şekilde gösterme imkanı bulacaklardır. Çünkü Meral hanım koltuk hırsıyla her türlü meseleyi göze almıştı ama CHP´nin adayının çıkmasıyla birlikte CHP´den Meral hanımı destekleyenlerin birden bire CHP´ye dönmesiyle o da ne yaptığının farkında olmayan söylemler ifade etmeye çalıştı."
İNCE´YE ELEŞTİRİ
CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştiren Mustafa Elitaş, şunları söyledi:
"Muharrem beyin yazdığı şiirler var ve bugünlerde ortalarda bir şeyler dolanıyor. Bülent Arınç´ın Muharrem İnce´ye namusla ilgili cevabı var. Diyor ki ´Burada oturan 549 milletvekili var. 500´ünün de fezlekesi var ama 499´unun fezlekesi seçim yasaklarındandır, fakat 1 kişinin de fezlekesi var ki o da kendi partilisine tacizden dolayıdır´ diye. Sosyal medyada her şey var. Bir de Muharrem İnce´nin yalanları var. Bisikletle pistte yaptığı gösteriyi birileri yapmış caminin içine koymuşlar, hatta caminin içine traktör sokmuşlar. ´Muharrem İnce caminin içinde oyun oynuyor´ diye ifade etmişler. Bundan da Muharrem bey çok alınıyor. Yani bunu bir espri olarak değerlendirebilir ama muhakkak ki kendi partisinin içinden olan birileridir. Sonradan o işten vazgeçti. İşte AK Parti, Saadet Partisi tabanına, ´İkinci tura kalırsam bana oy verin& diye bugünlerde İslami hassasiyetleri çok kullanmaya başladı. Abdestsiz dışarı çıkmadığını, Ayetel Kürsi okumadan sahneye çıkmadığını söyleyen Muharrem İnce, Silivri´de kız kardeşini podyuma çıkarttı. ´Bakın ben de sizin gibi biriyim´ diye ifade etmeye çalıştı. Muharrem İnce´nin babası orduevine bir düğüne gitmiş. Babasını almamışlar. Baba da Muharrem´e sitem etmiş. Şimdi Muharrem İnce, bir evliya gibi her şeyi anlatıyor ve tebrik ediyorum. Her gün cuma namazı kılıyor. Biz haftada 1 kez kılıyoruz cuma namazını. O her gün kılıyor. Bu şekilde gidiyor. Allah iyiliklerini versin."
´´MUHARREM´E SECCADE GÖNDERECEM´´
İnce´nin seçim uğruna hidayete erdiğini, başörtülü genç kız ve kadınlarla ilgili geçmişte söylediklerinin, gösterdiği tepkilerin unutulmadığını kaydeden Elitaş, sözlerini şöyle tamamladı:
´´Ben AK Parti kapatma davasında 39 milletvekilliği düşürülecek kişiden biriydim. Anayasa Mahkemesi´nde yargılandım. Niye olduğunu görünce Muharrem İnce´nin annesi ve kız kardeşi gibi benim eşim de başı kapalı. 29 Ekim 2003´te orduevine girdiğimden dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri´ni işgal eden eşimden dolayı ben yasaklı milletvekillerinin arasında olmak üzere yargılanmıştım ama hamdolsun bugün Cumhuriyet Halk Partisinden sayın Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere benim eşimin başörtüsünün önemli olduğunu, onlara yapılanların yanlış olduğunu ifade etmeye başladılar. İnşallah takiyye değildir. Çünkü Muharrem İnce 3 kadın milletvekilinin 2013 yılında Hac´dan döndüklerinde başörtüsü ile meclise girdiğinde bir konuşma yapıyor. ´Bunlar artık kontrolden çıktılar. Bütün kadınlara başörtüsü takacaklar. Zorunlu hale getirecekler´ diye meseleyi anlatıyor. İlk günler şirin gözüken Muharrem İnce o şirinliğini kaybetti. Yükseliş trendinden düşüş trendine dönünce Muharrem İnce her gün cuma namazı kılmaya başladı. Eğer, Muharrem İnce her gün cuma namazı kılmaya samimiyetle niyetliyse ben Yahyalı´nın çok güzel halıları, seccadeleri var. Kullandıkça değeri artan ve parlayan halıları var. Sayın Muharrem İnce´ye namaz kılacaksa, Yahyalı seccadesi göndereceğim.´´
Kaynak:

İYİ PARTİ VE CHP´DEN TBMM´DE KAYSERİ BULUŞMASI
İYİ PARTİ VE CHP´DEN TBMM´DE KAYSERİ BULUŞMASI
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık´ı, Meclis´te ziyaret ederek, başarı dileklerini iletti. Diğer yandan İYİ Parti Milletvekili Ataş´ı, kayıt sırasında TEMAD yönetimi de yalnız bırakmadı.
BAKAN ÖZHASEKİ:TEMEL AĞABEYİ DİNLEDİKÇE İÇİK SIZLIYOR
BAKAN ÖZHASEKİ:TEMEL AĞABEYİ DİNLEDİKÇE İÇİK SIZLIYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ´´Temel ağabeyi dinledikçe içim sızlıyor.
BAKAN ÖZHASEKİ :TÜRKİYE´Yİ DEPREME HAZIRLAYACAK AKILLI EVLER YAPACAĞIZ
BAKAN ÖZHASEKİ :TÜRKİYE´Yİ DEPREME HAZIRLAYACAK AKILLI EVLER YAPACAĞIZ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri´de muhtarlarla istişare toplantısında yaptığı konuşmada, "Türkiye´yi depreme hazırlayacak, akıllı evler yapacağız.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN TEŞKİLATLARA UYARI
ÜLKÜ OCAKLARINDAN TEŞKİLATLARA UYARI
Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Çolak, sosyal medya hesabından yaklaşan 24 Haziran seçimleri öncesi teşkilatlarını kışkırtma ve kavga konusunda uyardı.
BAKAN ÖZHASEKİ:ATATÜRK HAYATTA OLSA SİZİ DEĞNEKLE KOVALARDI
BAKAN ÖZHASEKİ:ATATÜRK HAYATTA OLSA SİZİ DEĞNEKLE KOVALARDI
Seçim çalışmalarını memleketi Kayseri´de sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Atatürk´ün partisinin başına gelen adamlar, siz nasıl oluyor da bu ülkeyi yıkmak isteyen hainlerin teröristlerin yanında yer alıyorsunuz ?
SP KAYSERİ TEŞKİLATI MÜZİKLİ ANONS YAPILMAMASI KARARI ALDI
SP KAYSERİ TEŞKİLATI MÜZİKLİ ANONS YAPILMAMASI KARARI ALDI
Kayseri Cumhuriyet Meydanı´nda stant kurarak, seçim çalışması yapan Saadet Partisi Kayseri İl Teşkilatı, vatandaşlara rahatsızlık vermemek için müzikli anons yapılmaması yönünde karar aldıklarını duyurdu.
AK PARTİLİ ELİTAŞ:MUHARREM İNCE PİYANGODAN ÜMRE YAPMIŞ BİRİ
AK PARTİLİ ELİTAŞ:MUHARREM İNCE PİYANGODAN ÜMRE YAPMIŞ BİRİ
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri 2´nci sıra milletvekili adayı Mustafa Elitaş, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirerek, "CHP´den önce başka bir grup başkanvekili gidecekti umreye; Muharrem İnce piyangodan çıktı.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ HALAÇOĞLU:GÜNEŞ 25 HAZİRAN´DA FARKLI DOĞACAK
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ HALAÇOĞLU:GÜNEŞ 25 HAZİRAN´DA FARKLI DOĞACAK
Yİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Türkiye´nin 25 Haziran´dan sonra huzura kavuşacağını söyleyerek, "Güneş 25 Haziran´da farklı doğacak. Elektriğe, ampule gerek kalmayacak´´ dedi.
CHP´NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE:KİMSEYİ AYIRMIYORUM,BU ÜLKEYİ BARIŞTIRACAĞIM
CHP´NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE:KİMSEYİ AYIRMIYORUM,BU ÜLKEYİ BARIŞTIRACAĞIM
CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Diyarbakır´daydım. Sayın Erdoğan, benim mitingim için ´HDP´liler de gitmiş´ diyor.
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI KENTTEKİ KADINLARLA BULUŞTU
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI KENTTEKİ KADINLARLA BULUŞTU
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri 3. sıra milletvekili adayı Serap Şule Kalın, düzenlediği iftar programı ile partinin kadın kolları teşkilatı, şehit aileleri, kadın basın mensupları ve bazı kurum kuruluşların kadın temsilcileriyle buluştu.
AK PARTİ´Lİ ELİTAŞ ‘WHATSAPP´ MESAJINDAN FETÖ´CÜ YAKALATMIŞ
AK PARTİ´Lİ ELİTAŞ ‘WHATSAPP´ MESAJINDAN FETÖ´CÜ YAKALATMIŞ
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 15 Temmuz 2017 tarihinde kendisine gelen whatsapp mesajı ile Kayseri´de FETÖ´nün Kayseri kasası denilen bir kişiyi yakalattıklarını söyledi.
SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ARIKAN SİVASLILARI ZİYARET ETTİ
SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ARIKAN SİVASLILARI ZİYARET ETTİ
Saadet Partisi (SP) Kayseri Milletvekili Adayları Mahmut Arıkan,Ahmet Ulusoy ve Baki Çoşkun, Kayseri Sivaslı Dernekler Platformunu ziyaret etti.
BAKAN ÖZHASEKİ:CUMHUR İTTİFAKI  KURULURKEN BAKANLIK KONUŞULMADI
BAKAN ÖZHASEKİ:CUMHUR İTTİFAKI KURULURKEN BAKANLIK KONUŞULMADI
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ´Cumhur İttifakı´nın kuruluşu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye içerisindeki oyunlar çok net belli.
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ :MENBİÇ KONUSUNDA ABD İLE YAPILAN  UZLAŞMA UMUTLARI YEŞERTTİ
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ :MENBİÇ KONUSUNDA ABD İLE YAPILAN UZLAŞMA UMUTLARI YEŞERTTİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Menbiç konusunda ABD ile yapılan uzlaşma, umutları yeşertmiştir. Teröristlerin Fırat´ın doğusuna gönderilmesi, doğru değildir.
TANER YILDIZ:AK PARTİ´NİN OY ORANI YÜZDE 54-56 BANDINDA
TANER YILDIZ:AK PARTİ´NİN OY ORANI YÜZDE 54-56 BANDINDA
Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, 24 Haziran´daki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi anketlerde Ak Parti´nin oy oranının 54-56 bandında olduğunu, partisinin birinci turda işi bitireceğini söyledi.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN OSB´YE ZİYARET
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN OSB´YE ZİYARET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili adayları İsmail Özdemir ve Baki Ersoy Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu ve çalışanlarını ziyaret etti.
ÇELİK VE ELİTAŞ´TAN ESNAF ZİYARETİ
ÇELİK VE ELİTAŞ´TAN ESNAF ZİYARETİ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ekonomi Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu.
SP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SEVGi YüRÜYÜŞÜ YAPTILAR
SP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SEVGi YüRÜYÜŞÜ YAPTILAR
Saadet Partisi (SP) Kayseri Milletvekili adayları Cumhuriyet Meydanı çevresinde sevgi yürüyüşü kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.
BAKAN ÖZHASEKİ VE PARTİLİLERDEN ERDOĞAN”A  SEÇİM BAĞIŞI
BAKAN ÖZHASEKİ VE PARTİLİLERDEN ERDOĞAN”A SEÇİM BAĞIŞI
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, milletvekilleri ve partililer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim kampanyasına destek olmak için bağış yaptı.
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ 5 İLDE BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPACAK
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ 5 İLDE BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPACAK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; cumhurbaşkanı ve 27´nci dönem milletvekili genel seçimleri kapsamında 5 ilde bölge istişare toplantıları gerçekleştirecek.
AK PARTİ´Lİ ELİTAŞ: CHP DE MÜTHİŞ BİR KAVGA VAR
AK PARTİ´Lİ ELİTAŞ: CHP DE MÜTHİŞ BİR KAVGA VAR
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) ziyaretinde, CHP´de müthiş bir kavga olduğunu söyleyerek, "Muharrem İnce, ince ince siyaset yapıyor, Kılıçdaroğlu da kılıcını çekmiş ince ince doğramaya çalışıyor" dedi.
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ