AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ELİTAŞ:CHP İLE HDP ÖZDEŞ BİR PARTİ HALİNE GELDİ
AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, CHP´yi ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirdi.
Tarih: 20.6.2018 21:08:49/ 159okunma / 0yorum

AK Parti  Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, CHP´yi ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirdi. Elitaş, "CHP ile HDP özdeş bir parti haline geldi. Birileri ile oy transferlerini yapmaya çalışıyor. CHP´lilerde şimdi ´Her evden 1 kişi HDP´ye oy versin´ diye bir propaganda yapıyor. ´Erdoğan seçildi, hiç değilse biz parlamentoda bir güç oluşturalım´ diye yapıyorlar. ´Sistemi tıkamaya gayret edelim´ diyorlar" dedi.
Başkentten gelen parlamento muhabirleri ile Kayseri´nin Talas ilçesindeki Feyzioğlu Konağı´nda seçim sohbeti yapan AK Parti Kayseri 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Elitaş, daha sonra DHA´nın sorularını yanıtladı. Elitaş, CHP´nin HDP´e destek vererek, barajı geçme konusunda katkı yaptığını, böylece seçim sonrası mecliste AK Parti´nin sıkıntıya girmesini amaçladığını söyledi.  Elitaş, şöyle konuştu:
"Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partililer bir propaganda yaymaya başladılar. CHP ile HDP özdeş bir parti haline geldi. Birileri ile oy transferlerini yapmaya çalışıyor. Seçimlerden önce 15 milletvekilini İYİ Parti´ye kiraya verdikleri gibi CHP´lilerde şimdi ´Her evden 1 kişi HDP´ye oy versin´ diye bir propaganda yapıyor. Onlar güya barajın altındaymış. Eğer HDP yüksek miktar oy alırsa AK Parti´ye gelecek oyları engellemeye çalışacaklarını söylüyorlar. Bu hesabı tutturabilmek mümkün değil. Böyle bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Amaç ´1. turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi, hiç değilse biz parlamentoda bir güç oluşturalım, muhalefette çoğunlukta bir araya gelelim´ diye yapıyorlar. ´Sistemi tıkamaya gayret edelim´ diyorlar. İyi niyetli olmadıklarının en önemli göstergelerinden birisidir. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden giren Saadet Partililer, HDP´li ve CHP´li bir iktidar getireceklerse o onların sorunudur. Eğer İYİ Partiden milletvekili olarak girecekler HDP, CHP, PKK ile işbirliği yapacaklarsa herhalde ülkücülerin, milliyetçi muhafazakarların seçimden sonra yüzüne bakamazlar. Çünkü onları tükürükleri ile boğarlar.  Meral hanım ülkücü camianın hissiyatını dile getirip Türkiye´deki terör meselesini durdurmak için gayret gösteriyorsa onlar şimdiden hesabını verirler. Fakat şunu herkes çok iyi bilsin nasıl ki CHP HDP ile bir organizasyon yapıyorsa başbuğ Alpaslan Türkeş´in partisini bölmekle görevlendirilmiş  Akşener´e giden ülkücü kardeşlerimizde sandığa gittiklerinde gerçeği görecekler ve asıllarına geri döneceklerdir. Ya MHP´ye, ya da AK Parti´ye oy vereceklerdir. MHP´ye belki kırgınlıkları vardır ama AK Parti´ye oy vererek bu kırgınlıklarını bu şekilde gösterme imkanı bulacaklardır. Çünkü Meral hanım koltuk hırsıyla her türlü meseleyi göze almıştı ama CHP´nin adayının çıkmasıyla birlikte CHP´den Meral hanımı destekleyenlerin birden bire CHP´ye dönmesiyle o da ne yaptığının farkında olmayan söylemler ifade etmeye çalıştı."
İNCE´YE ELEŞTİRİ
CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştiren Mustafa Elitaş, şunları söyledi:
"Muharrem beyin yazdığı şiirler var ve bugünlerde ortalarda bir şeyler dolanıyor. Bülent Arınç´ın Muharrem İnce´ye namusla ilgili cevabı var. Diyor ki ´Burada oturan 549 milletvekili var. 500´ünün de fezlekesi var ama 499´unun fezlekesi seçim yasaklarındandır, fakat 1 kişinin de fezlekesi var ki o da kendi partilisine tacizden dolayıdır´ diye. Sosyal medyada her şey var. Bir de Muharrem İnce´nin yalanları var. Bisikletle pistte yaptığı gösteriyi birileri yapmış caminin içine koymuşlar, hatta caminin içine traktör sokmuşlar. ´Muharrem İnce caminin içinde oyun oynuyor´ diye ifade etmişler. Bundan da Muharrem bey çok alınıyor. Yani bunu bir espri olarak değerlendirebilir ama muhakkak ki kendi partisinin içinden olan birileridir. Sonradan o işten vazgeçti. İşte AK Parti, Saadet Partisi tabanına, ´İkinci tura kalırsam bana oy verin& diye bugünlerde İslami hassasiyetleri çok kullanmaya başladı. Abdestsiz dışarı çıkmadığını, Ayetel Kürsi okumadan sahneye çıkmadığını söyleyen Muharrem İnce, Silivri´de kız kardeşini podyuma çıkarttı. ´Bakın ben de sizin gibi biriyim´ diye ifade etmeye çalıştı. Muharrem İnce´nin babası orduevine bir düğüne gitmiş. Babasını almamışlar. Baba da Muharrem´e sitem etmiş. Şimdi Muharrem İnce, bir evliya gibi her şeyi anlatıyor ve tebrik ediyorum. Her gün cuma namazı kılıyor. Biz haftada 1 kez kılıyoruz cuma namazını. O her gün kılıyor. Bu şekilde gidiyor. Allah iyiliklerini versin."
´´MUHARREM´E SECCADE GÖNDERECEM´´
İnce´nin seçim uğruna hidayete erdiğini, başörtülü genç kız ve kadınlarla ilgili geçmişte söylediklerinin, gösterdiği tepkilerin unutulmadığını kaydeden Elitaş, sözlerini şöyle tamamladı:
´´Ben AK Parti kapatma davasında 39 milletvekilliği düşürülecek kişiden biriydim. Anayasa Mahkemesi´nde yargılandım. Niye olduğunu görünce Muharrem İnce´nin annesi ve kız kardeşi gibi benim eşim de başı kapalı. 29 Ekim 2003´te orduevine girdiğimden dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri´ni işgal eden eşimden dolayı ben yasaklı milletvekillerinin arasında olmak üzere yargılanmıştım ama hamdolsun bugün Cumhuriyet Halk Partisinden sayın Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere benim eşimin başörtüsünün önemli olduğunu, onlara yapılanların yanlış olduğunu ifade etmeye başladılar. İnşallah takiyye değildir. Çünkü Muharrem İnce 3 kadın milletvekilinin 2013 yılında Hac´dan döndüklerinde başörtüsü ile meclise girdiğinde bir konuşma yapıyor. ´Bunlar artık kontrolden çıktılar. Bütün kadınlara başörtüsü takacaklar. Zorunlu hale getirecekler´ diye meseleyi anlatıyor. İlk günler şirin gözüken Muharrem İnce o şirinliğini kaybetti. Yükseliş trendinden düşüş trendine dönünce Muharrem İnce her gün cuma namazı kılmaya başladı. Eğer, Muharrem İnce her gün cuma namazı kılmaya samimiyetle niyetliyse ben Yahyalı´nın çok güzel halıları, seccadeleri var. Kullandıkça değeri artan ve parlayan halıları var. Sayın Muharrem İnce´ye namaz kılacaksa, Yahyalı seccadesi göndereceğim.´´
Kaynak:

ÖZHASEKİ:YERELDEKİ İTTİFAK İÇİN KANUNİ DÜZENLEMEYE GEREK YOK
ÖZHASEKİ:YERELDEKİ İTTİFAK İÇİN KANUNİ DÜZENLEMEYE GEREK YOK
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ´´Ak Parti ile MHP arasındaki görüşmeler inşallah haftaya başlar.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ERSOY:KAYSERİMİZE BİRŞEY YAPACAKSAK HEP BERABER YAPACAĞIZ
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ERSOY:KAYSERİMİZE BİRŞEY YAPACAKSAK HEP BERABER YAPACAĞIZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, kente hizmet için herkese çağrı yaparak, "Kayserimize bir şey yapacaksak hep beraber yapacağız.
İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU, HALK GÜNÜNDE SORUN DİNLEDİ
İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU, HALK GÜNÜNDE SORUN DİNLEDİ
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çapuroğlu, Çarşamba günleri düzenlenen halk günü toplantısında vatandaşlarının sıkıntısını dinledi.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:KAYSERİ´YE YÖNELİK UÇUŞ FİYATLARI YÜKSEK
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:KAYSERİ´YE YÖNELİK UÇUŞ FİYATLARI YÜKSEK
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, kentten İstanbul´a tarifeli uçak seferi biletlerinin, diğer illere göre pahalı olduğunu söyledi.
CHP  MİLLETVEKİLİ ABDÜLLATİF ŞENER:DEVLETTE LİYAKAT SİSTEMİ YENİDEN İNŞA EDİLMELİ
CHP MİLLETVEKİLİ ABDÜLLATİF ŞENER:DEVLETTE LİYAKAT SİSTEMİ YENİDEN İNŞA EDİLMELİ
CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, "Devlette liyakat sistemi yeniden inşa edilmelidir. Şu an geçerli olan liyakat sistemi değil, sadakat sistemine göre iş yapılıyor.
MHP VE ÜLKÜ OCAKLARINDAN 12 EYLÜL AÇIKLAMASI
MHP VE ÜLKÜ OCAKLARINDAN 12 EYLÜL AÇIKLAMASI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 12 Eylül 1980 darbesinin 38. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:İSTİFA NEDENLERİ YEREL SEÇİME HAZIRLIK
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:İSTİFA NEDENLERİ YEREL SEÇİME HAZIRLIK
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Genel seçimlerde bazı il başkanlarımız milletvekili adayı olabilmek için istifa etmişti. Bu nedenle de o illerde il başkanı vekili yer alıyor.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:UYANIK OLUP,DAHA FAZLA BELEDİYE KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:UYANIK OLUP,DAHA FAZLA BELEDİYE KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yerel seçimlere yönelik yaptığı açıklamada, "Uyanık olup, mevcut belediyeleri koruyup, daha fazla belediye kazanmak için gayretle çalışacağız" dedi.
ÖZHASEKİ: BELEDİYE BAŞKANLARININ FOTOĞRAFLARI EKİM´DE NETLEŞECEK
ÖZHASEKİ: BELEDİYE BAŞKANLARININ FOTOĞRAFLARI EKİM´DE NETLEŞECEK
AK Parti´nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlarının şimdilik flu olan fotoğraflarının Ekim ayında netleşeceğini söyledi.
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK´TAN EKONOMİ ELEŞTİRİSİ
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK´TAN EKONOMİ ELEŞTİRİSİ
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "Türk lirası günbegün erirken, ekonomi can çekişiyor. Peki Türkiye Büyük Millet Meclisi bunun karşılığında ne yapıyor? Maalesef hiçbir şey" dedi.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:AĞIRLIKLARIMIZDAN KURTULDUK
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:AĞIRLIKLARIMIZDAN KURTULDUK
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 24 Haziran seçimleri sonrasında partiden yaşanan ayrılıklarla ilgili, "Bütün ağırlıklarımızdan, 3 ay içerisinde sadece milletvekili olmak için gelenlerden, partimizi başka eksene kaydırmaya çalışanlardan, Türk milleti adına kaygısı olmayan, sadece kendi adına, kendi geleceği için bir şeyler isteyip gelenlerin hepsinden ve ağırlıklarından kurtulduk.
MHP KAYSERİ İL BAŞKANI TOK´TAN KGC´YE ZİYARET
MHP KAYSERİ İL BAŞKANI TOK´TAN KGC´YE ZİYARET
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Serkan Tok, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini (KGC) ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Tok, dolardaki yükseliş ile ilgili, başarısız olan darbenin, ekonomik darbe ile devam ettiğini söyledi.
AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU “GÜZEL İŞLER  YAPMAYA GAYRET EDECEĞİZ “
AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU “GÜZEL İŞLER YAPMAYA GAYRET EDECEĞİZ “
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri Ak Parti İl Başkanlığı görevine atanan Şaban Çopuroğlu, vekaleten İl Başkanı olarak görev yapan Fatih Hasyüncü ile basın toplantısı düzenlendi.
MHP´Lİ VEKİLDEN KTO´YA  ZİYARET
MHP´Lİ VEKİLDEN KTO´YA ZİYARET
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy´a nezaket ziyaretinde bulundu.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATEŞ:FETÖ ÖNERGESİNİN KABUL EDİLMEMESİ KABUL  EDİLİR DEĞİL
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATEŞ:FETÖ ÖNERGESİNİN KABUL EDİLMEMESİ KABUL EDİLİR DEĞİL
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin FETÖ konusunda verdiği önergenin reddedilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: BİR DAHAKİ SEÇİME İNŞALLAH  BAŞARACAĞIZ
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: BİR DAHAKİ SEÇİME İNŞALLAH BAŞARACAĞIZ
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, seçim öncesi iktidara talip olduklarını, ancak bunun gerçekleşmediğini belirterek, "Bir dahaki seçime inşallah başaracağız.
İYİ PARTİ VE CHP´DEN TBMM´DE KAYSERİ BULUŞMASI
İYİ PARTİ VE CHP´DEN TBMM´DE KAYSERİ BULUŞMASI
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık´ı, Meclis´te ziyaret ederek, başarı dileklerini iletti. Diğer yandan İYİ Parti Milletvekili Ataş´ı, kayıt sırasında TEMAD yönetimi de yalnız bırakmadı.
BAKAN ÖZHASEKİ:TEMEL AĞABEYİ DİNLEDİKÇE İÇİK SIZLIYOR
BAKAN ÖZHASEKİ:TEMEL AĞABEYİ DİNLEDİKÇE İÇİK SIZLIYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ´´Temel ağabeyi dinledikçe içim sızlıyor.
BAKAN ÖZHASEKİ :TÜRKİYE´Yİ DEPREME HAZIRLAYACAK AKILLI EVLER YAPACAĞIZ
BAKAN ÖZHASEKİ :TÜRKİYE´Yİ DEPREME HAZIRLAYACAK AKILLI EVLER YAPACAĞIZ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri´de muhtarlarla istişare toplantısında yaptığı konuşmada, "Türkiye´yi depreme hazırlayacak, akıllı evler yapacağız.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN TEŞKİLATLARA UYARI
ÜLKÜ OCAKLARINDAN TEŞKİLATLARA UYARI
Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Çolak, sosyal medya hesabından yaklaşan 24 Haziran seçimleri öncesi teşkilatlarını kışkırtma ve kavga konusunda uyardı.
BAKAN ÖZHASEKİ:ATATÜRK HAYATTA OLSA SİZİ DEĞNEKLE KOVALARDI
BAKAN ÖZHASEKİ:ATATÜRK HAYATTA OLSA SİZİ DEĞNEKLE KOVALARDI
Seçim çalışmalarını memleketi Kayseri´de sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Atatürk´ün partisinin başına gelen adamlar, siz nasıl oluyor da bu ülkeyi yıkmak isteyen hainlerin teröristlerin yanında yer alıyorsunuz ?
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
6.2671
EURO
7.3794
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ