AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ELİTAŞ:CHP İLE HDP ÖZDEŞ BİR PARTİ HALİNE GELDİ
AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, CHP´yi ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirdi.
Tarih: 20.6.2018 21:08:49/ 270okunma / 0yorum

AK Parti  Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, CHP´yi ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştirdi. Elitaş, "CHP ile HDP özdeş bir parti haline geldi. Birileri ile oy transferlerini yapmaya çalışıyor. CHP´lilerde şimdi ´Her evden 1 kişi HDP´ye oy versin´ diye bir propaganda yapıyor. ´Erdoğan seçildi, hiç değilse biz parlamentoda bir güç oluşturalım´ diye yapıyorlar. ´Sistemi tıkamaya gayret edelim´ diyorlar" dedi.
Başkentten gelen parlamento muhabirleri ile Kayseri´nin Talas ilçesindeki Feyzioğlu Konağı´nda seçim sohbeti yapan AK Parti Kayseri 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Elitaş, daha sonra DHA´nın sorularını yanıtladı. Elitaş, CHP´nin HDP´e destek vererek, barajı geçme konusunda katkı yaptığını, böylece seçim sonrası mecliste AK Parti´nin sıkıntıya girmesini amaçladığını söyledi.  Elitaş, şöyle konuştu:
"Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partililer bir propaganda yaymaya başladılar. CHP ile HDP özdeş bir parti haline geldi. Birileri ile oy transferlerini yapmaya çalışıyor. Seçimlerden önce 15 milletvekilini İYİ Parti´ye kiraya verdikleri gibi CHP´lilerde şimdi ´Her evden 1 kişi HDP´ye oy versin´ diye bir propaganda yapıyor. Onlar güya barajın altındaymış. Eğer HDP yüksek miktar oy alırsa AK Parti´ye gelecek oyları engellemeye çalışacaklarını söylüyorlar. Bu hesabı tutturabilmek mümkün değil. Böyle bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Amaç ´1. turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi, hiç değilse biz parlamentoda bir güç oluşturalım, muhalefette çoğunlukta bir araya gelelim´ diye yapıyorlar. ´Sistemi tıkamaya gayret edelim´ diyorlar. İyi niyetli olmadıklarının en önemli göstergelerinden birisidir. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden giren Saadet Partililer, HDP´li ve CHP´li bir iktidar getireceklerse o onların sorunudur. Eğer İYİ Partiden milletvekili olarak girecekler HDP, CHP, PKK ile işbirliği yapacaklarsa herhalde ülkücülerin, milliyetçi muhafazakarların seçimden sonra yüzüne bakamazlar. Çünkü onları tükürükleri ile boğarlar.  Meral hanım ülkücü camianın hissiyatını dile getirip Türkiye´deki terör meselesini durdurmak için gayret gösteriyorsa onlar şimdiden hesabını verirler. Fakat şunu herkes çok iyi bilsin nasıl ki CHP HDP ile bir organizasyon yapıyorsa başbuğ Alpaslan Türkeş´in partisini bölmekle görevlendirilmiş  Akşener´e giden ülkücü kardeşlerimizde sandığa gittiklerinde gerçeği görecekler ve asıllarına geri döneceklerdir. Ya MHP´ye, ya da AK Parti´ye oy vereceklerdir. MHP´ye belki kırgınlıkları vardır ama AK Parti´ye oy vererek bu kırgınlıklarını bu şekilde gösterme imkanı bulacaklardır. Çünkü Meral hanım koltuk hırsıyla her türlü meseleyi göze almıştı ama CHP´nin adayının çıkmasıyla birlikte CHP´den Meral hanımı destekleyenlerin birden bire CHP´ye dönmesiyle o da ne yaptığının farkında olmayan söylemler ifade etmeye çalıştı."
İNCE´YE ELEŞTİRİ
CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´yi eleştiren Mustafa Elitaş, şunları söyledi:
"Muharrem beyin yazdığı şiirler var ve bugünlerde ortalarda bir şeyler dolanıyor. Bülent Arınç´ın Muharrem İnce´ye namusla ilgili cevabı var. Diyor ki ´Burada oturan 549 milletvekili var. 500´ünün de fezlekesi var ama 499´unun fezlekesi seçim yasaklarındandır, fakat 1 kişinin de fezlekesi var ki o da kendi partilisine tacizden dolayıdır´ diye. Sosyal medyada her şey var. Bir de Muharrem İnce´nin yalanları var. Bisikletle pistte yaptığı gösteriyi birileri yapmış caminin içine koymuşlar, hatta caminin içine traktör sokmuşlar. ´Muharrem İnce caminin içinde oyun oynuyor´ diye ifade etmişler. Bundan da Muharrem bey çok alınıyor. Yani bunu bir espri olarak değerlendirebilir ama muhakkak ki kendi partisinin içinden olan birileridir. Sonradan o işten vazgeçti. İşte AK Parti, Saadet Partisi tabanına, ´İkinci tura kalırsam bana oy verin& diye bugünlerde İslami hassasiyetleri çok kullanmaya başladı. Abdestsiz dışarı çıkmadığını, Ayetel Kürsi okumadan sahneye çıkmadığını söyleyen Muharrem İnce, Silivri´de kız kardeşini podyuma çıkarttı. ´Bakın ben de sizin gibi biriyim´ diye ifade etmeye çalıştı. Muharrem İnce´nin babası orduevine bir düğüne gitmiş. Babasını almamışlar. Baba da Muharrem´e sitem etmiş. Şimdi Muharrem İnce, bir evliya gibi her şeyi anlatıyor ve tebrik ediyorum. Her gün cuma namazı kılıyor. Biz haftada 1 kez kılıyoruz cuma namazını. O her gün kılıyor. Bu şekilde gidiyor. Allah iyiliklerini versin."
´´MUHARREM´E SECCADE GÖNDERECEM´´
İnce´nin seçim uğruna hidayete erdiğini, başörtülü genç kız ve kadınlarla ilgili geçmişte söylediklerinin, gösterdiği tepkilerin unutulmadığını kaydeden Elitaş, sözlerini şöyle tamamladı:
´´Ben AK Parti kapatma davasında 39 milletvekilliği düşürülecek kişiden biriydim. Anayasa Mahkemesi´nde yargılandım. Niye olduğunu görünce Muharrem İnce´nin annesi ve kız kardeşi gibi benim eşim de başı kapalı. 29 Ekim 2003´te orduevine girdiğimden dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri´ni işgal eden eşimden dolayı ben yasaklı milletvekillerinin arasında olmak üzere yargılanmıştım ama hamdolsun bugün Cumhuriyet Halk Partisinden sayın Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere benim eşimin başörtüsünün önemli olduğunu, onlara yapılanların yanlış olduğunu ifade etmeye başladılar. İnşallah takiyye değildir. Çünkü Muharrem İnce 3 kadın milletvekilinin 2013 yılında Hac´dan döndüklerinde başörtüsü ile meclise girdiğinde bir konuşma yapıyor. ´Bunlar artık kontrolden çıktılar. Bütün kadınlara başörtüsü takacaklar. Zorunlu hale getirecekler´ diye meseleyi anlatıyor. İlk günler şirin gözüken Muharrem İnce o şirinliğini kaybetti. Yükseliş trendinden düşüş trendine dönünce Muharrem İnce her gün cuma namazı kılmaya başladı. Eğer, Muharrem İnce her gün cuma namazı kılmaya samimiyetle niyetliyse ben Yahyalı´nın çok güzel halıları, seccadeleri var. Kullandıkça değeri artan ve parlayan halıları var. Sayın Muharrem İnce´ye namaz kılacaksa, Yahyalı seccadesi göndereceğim.´´
Kaynak:

ÇOPUROĞLU,´TÜGVA KARİYER GÜNLERİ´NE KATILDI
ÇOPUROĞLU,´TÜGVA KARİYER GÜNLERİ´NE KATILDI
AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kayseri Temsilciliği tarafından her ay düzenlenen ´TÜGVA Kariyer Günleri´ programının konuğu oldu.
AK PARTİ´LİLER CEM EVİNİ ZİYARET ETTİ
AK PARTİ´LİLER CEM EVİNİ ZİYARET ETTİ
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile birlikte Cem Evini ziyaret etti.
BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,RAKİBİNİN OYUNU İSTEDİ
BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,RAKİBİNİN OYUNU İSTEDİ
Kayseri´de AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, CHP Melikgazi Belediye Başkanı Sema Karaoğlu´nu ziyaret etti.
KAYSERİ´DE ADAY GÖSTERİLMEYEN 2 MHP´Lİ PARTİDEN İSTİFA ETTİ
KAYSERİ´DE ADAY GÖSTERİLMEYEN 2 MHP´Lİ PARTİDEN İSTİFA ETTİ
Kayseri´nin Tomarza ve İncesu ilçelerinde ´Cumhur İttifakı´ kapsamında AK Parti adaylarının açıklanması üzerine, daha önce MHP´nin yerel teşkilatı tarafından belediye başkan adayı olarak açıklanan Tomarza´da Osman Koç ve İncesu´da Mustafa İlmek partilerinden istifa etti.
CHP KAYSERİ İL YÖNETİMİNDE 6 ÜYE GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
CHP KAYSERİ İL YÖNETİMİNDE 6 ÜYE GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
CHP Kayseri İl Başkanlığı Yönetim Kurulu´nda 6 üye, görevlerinden istifa etti.
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU´NDAN  KGC´YE ZİYARET
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU´NDAN KGC´YE ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan adayı Sema Karaoğlu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti´ni (KGC) ziyaret etti.
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediyesi Başkan adayı Sema Karaoğlu, son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK “KAYSERİ´NİN SORUNLARINI CHP ÇÖZECEK”
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK “KAYSERİ´NİN SORUNLARINI CHP ÇÖZECEK”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri´nin sorunlarını CHP´nin çözeceğini belirtti.
CHP KOCASİNAN İLÇE BAŞKANI :SALDIRAN PARTİMİZİN AKTİF ÜYESİ DEĞİL
CHP KOCASİNAN İLÇE BAŞKANI :SALDIRAN PARTİMİZİN AKTİF ÜYESİ DEĞİL
Cumhuriyet Halk Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut yaptığı yazılı açıklamada geçtiğimiz günlerde Kocasinan İlçe Başkanlığı´na yönelik saldırıda bulunan kişinin 4 yıldır partinin pasif üyesi olduğunu ifade etti.
CHP YÖNETİMİNDEKİ İLÇE,AK PARTİ´NİN BAŞVURU SIRALAMASINDA BİRİNCİ
CHP YÖNETİMİNDEKİ İLÇE,AK PARTİ´NİN BAŞVURU SIRALAMASINDA BİRİNCİ
Kayseri´de , AK Parti´den 98 isim belediye başkan aday adaylığı için başvuru yaptı. Kentte en çok başvurunun yapıldığı ilçe ise iki dönemdir CHP´li belediye başkanının görev yaptığı Sarız ilçesi oldu
SARRAHLAR DERNEĞİ BAŞKANI İNCETOPRAK,MHP´DEN MELİKGAZİ´YE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
SARRAHLAR DERNEĞİ BAŞKANI İNCETOPRAK,MHP´DEN MELİKGAZİ´YE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkan Yardımcısı ve Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı olan Adnan İncetoprak, Melikgazi Belediye Başkan Aday Adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.
BÜYÜKKILIÇ “CUMHURBAŞKANIM KAYSERİ´DEN REKOR BEKLİYOR”
BÜYÜKKILIÇ “CUMHURBAŞKANIM KAYSERİ´DEN REKOR BEKLİYOR”
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda Melikgazi Belediye Başkanı Adayı olan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
DR.SEMA EROĞLU CHP MELİKGAZİ´DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
DR.SEMA EROĞLU CHP MELİKGAZİ´DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Uzman Dermatolog Dr. Sema Karaoğlu, CHP Kayseri Melikgazi Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI
BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti´nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti.
AK PARTİ´NİN KAYSERİ ADAYINA COŞKULU KARŞILAMA
AK PARTİ´NİN KAYSERİ ADAYINA COŞKULU KARŞILAMA
Kayseri´nin Melikgazi ilçesi Belediye Başkanı ve AK Parti´nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye personeli tarafından coşku ile karşılandı
YENİDEN REFAH PARTİSİ KAYSERİ´DE TANITILDI
YENİDEN REFAH PARTİSİ KAYSERİ´DE TANITILDI
Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan´ın oğlu Fatih Erbakan´ın liderliğinde kurulan Yeniden Refah Partisi, Kayseri´de tanıtıldı.
AK PARTİ´NİN KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINA HAVAALANINDA COŞKULU KARŞILAMA
AK PARTİ´NİN KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINA HAVAALANINDA COŞKULU KARŞILAMA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, dün Haliç Kongre Merkezi´nde AK Parti´nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladığı Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İstanbul dönüşü Erkilet Havalimanı´nda partililerce coşkuyla karşılandı.
CHP ÖĞRETMENLERE VE VATANDAŞLARA ATATÜRK ROZETİ DAĞITTI
CHP ÖĞRETMENLERE VE VATANDAŞLARA ATATÜRK ROZETİ DAĞITTI
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve yönetim kurulu üyeleri 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle eğitimci sendikalarının bazılarını ziyaret ederek öğretmenler günü hediyesi olarak Atatürk rozeti dağıttı.
İYİ PARTİLİ EROZAN:3 İLDE ADAY GÖSTERMEMEK ÇARESİZLİKLERİNİN ÜRÜNÜDÜR
İYİ PARTİLİ EROZAN:3 İLDE ADAY GÖSTERMEMEK ÇARESİZLİKLERİNİN ÜRÜNÜDÜR
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, MHP Lideri Devlet Bahçeli´nin İstanbul, Ankara ve İzmir´de belediye başkan adayı göstermeyecekleri yönündeki açıklamasıyla ilgili, "Onların çaresizliklerinin ürünüdür" yorumunu yaptı.
AK PARTİ´Lİ SARIEROĞLU:TÜRKİYE´DE İLK KEZ E-TEMAYÜL SİSTEMİNİ UYGULADIK
AK PARTİ´Lİ SARIEROĞLU:TÜRKİYE´DE İLK KEZ E-TEMAYÜL SİSTEMİNİ UYGULADIK
AK Parti´de 81 ilde eş zamanlı olarak 31 Mart´ta yapılacak mahalli idareler seçimlerle ilgili aday adaylarI için temayül yoklaması yapıldı.
AK PARTİ´DE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI
AK PARTİ´DE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI
AK Parti Kayseri İl Başkanlığı´nda yaklaşan 31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi temayül yoklaması yapıldı.
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ