BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: KURSLAR İLE KADINLARIMIZA KATKI SAĞLIYORUZ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademisi çatısı altında verilen el işi kurslarına katılan kadınların, ortaya çıkardıkları ürünlerle aile bütçesine katkı sağladıklarını söyledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademisi çatısı altında verilen el işi kurslarına katılan kadınların, ortaya çıkardıkları ürünlerle aile bütçesine katkı sağladıklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi tarafından Kocasinan Akademi çatısı altında verilen el işi kurslarına katılan kadınlar, edindikleri el becerileriyle kendilerine iş imkanı sağlayıp, yeni meslekler öğreniyorlar. Başkan Çolakbayrakdar, belediye olarak farklı projeler hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Kadınlarımızın sosyal, kültürel, mesleki ve eğitim açısından kendilerini geliştirerek, meslek sahibi olmaları için yeni ve farklı projeler hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda kadınlar için Kocasinan Akademi çatısı altında semt konakları, Yakut, Mimarsinan ve Erciyesevler tesislerimizde bir çok branşta kurslar veriyoruz. Bu kurslar sayesinde kadınlarımıza meslek edinmeleri ve sosyalleşmeleri noktasında katkı sağlıyoruz. Böylelikle hanım kardeşlerimiz öğrendikleriyle aile bütçesine, ülkemize ve Kayseri ekonomisine katkı sağlamaktadır" dedi.