BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ , YILKI ATLARINI YERİNDE GÖRDÜ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, özellikle fotoğrafçıların yoğun ilgi gösterdiği Hörmetçi Sazlığı'na giderek yılkı atlarını yerinde gördü.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, özellikle fotoğrafçıların yoğun ilgi gösterdiği Hörmetçi Sazlığı'na giderek yılkı atlarını yerinde gördü. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hörmetçi Sazlığı’na eşi Necmiye Büyükkılıç ile birlikte gitti. Yılkı atları ve mandaların dünyada en güzel fotoğraflandığı bölgelerinden olan Erciyes’in eteklerindeki Hörmetçi Sazlığı’nı gezen Başkan Memduh Büyükkılıç, yılkı atlarıyla ilgilenen Ali Kemer’den bilgi aldı. Dünyanın her yerinden fotoğrafçıların yoğun ilgi gösterdiği Hörmetçi Sazlığı’nın güzelliklerinin Kayseri’nin önemli bir değeri olduğunu dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, insanların doğanın eşsiz güzelliğinde fotoğraf çektirmek için Hörmetçi’ye geldiklerini belirtti. Kayseri’nin her yönüyle turizm kenti haline gelmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Hörmetçi Sazlığı’nın tanıtımı için çalışmaların süreceğini kaydetti.