Bugün, 15 Temmuz 2024 Pazartesi

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,AGİOS DİMİTRİOS KİLİSESİ’Nİ İNCELEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,AGİOS DİMİTRİOS KİLİSESİ’Nİ İNCELEDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ilçe ziyaretinde, tarihi Agios Dimitrios Kilisesi’ndeki çalışmaları da yerinde inceleyerek, bilgiler aldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ilçe ziyaretinde, tarihi Agios Dimitrios Kilisesi’ndeki çalışmaları da yerinde inceleyerek, bilgiler aldı.Kayseri’nin topyekun kalkınması amacıyla kent merkezindeki çalışmalarının yanında ilçelere de giderek çalışmaları yerinde takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kez de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte İncesu’da İlçe Yatırımları İstişare Toplantısı düzenledi. Büyükkılıç ve Özhaseki toplantının ardından İncesu esnafını da ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu. Başkan Büyükkılıç, İncesu Belediyesi’nde gerçekleştirilen istişare toplantısının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki ile birlikte İncesu ilçesindeki esnafları ziyaret etti.  Büyükkılıç ve Özhaseki daha sonra AK Parti İncesu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen teşkilat buluşmasına da katıldı.

BÜYÜKKILIÇ, “KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZE HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ”

Başkan Büyükkılıç, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmalarının yapıldığı Agios Dimitrios Kilisesi’ne de giderek, çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin adeta açık hava müzesi olduğunu ifade ederek, kültürel değerlerin korunması noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak her desteği verdiklerini dile getirdi. Başkan Büyükkılıç, “Kayserimiz her zaman söylediğimiz gibi gerek il merkezinde, gerekse ilçelerindeki tarihi dokularla adeta açık hava müzesi niteliğinde. Şu anda İncesu ilçemizdeyiz. Malumunuz buranın simgesi olan Karamustafa Paşa Kervansaray’ı buraya bir değer katıyorsa, tarihi doku ile ilgili eserlerde adeta ben buradayım diye çağırıyor ve kendisinden söz ettiriyor. Şu anda İncesu’daki Kilisedeyiz. Burada restorasyon çalışmalarıyla birlikte kültürel değerleri hem koruma, hem de yeni bir destinasyonlar oluşturma bağlamında çalışmalarımızı Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak sürdürüyoruz. Bu arada sayın valimizin bizlerle olan işbirliğini de her zaman takdir ediyoruz. İnşallah bu iş birliği anlayışı içerisinde her ilçede, her tarihi eser olduğu yerde birlikte hareket etmeyi de önemsiyoruz. Her şeyden önce buradaki restorasyon çalışmalarını yapan ekibimize ve değerli müteahhite özellikle teşekkür ediyorum. Hakikaten çalışmaları yerinde izledik. İğneyle kuyu kazıyorlar. Adeta santim santim, milim milim buraları açığa çıkartma yönündeki yaptıkları çalışmadan dolayı ekibimize teşekkür ediyorum. İnşallah burada önemli bir ziyaret alanı oluşturmak suretiyle İncesu’muz, Yeşilhisar’ımız, buralardaki tarihi eserlerimiz ve vadilerimiz” diye konuştu.