Bugün, 10 Temmuz 2020 Cuma

BÜYÜKŞEHİR´DEN ?ENGELLİ HAKLARI´ TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Meslek Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ´Engellilerin Hakları´ programı düzenledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Meslek Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ´Engellilerin Hakları´ programı düzenledi.
KAYMEK tarafından düzenlenen program Hunat Hatun Medresesi´nde yapıldı. Programda konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yardımcısı Serdar Öztürk, ?Engellerin Hakları´ adlı programı farkındalık yaratmak için düzenlediklerini vurguladı. Birlik ve beraberlik konusuna dikkat çeken Öztürk, ?Hep beraberiz ve bütün engelleri birlikte aşmak için elimizden gelen gayreti yapmak durumundayız? diye konuştu. Programda konuşma yapan ve  sonradan engelli bir birey olduğunu söyleyen Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneği  Başkanı Kadir Can Gökalp ise 3 Aralık Engelliler Dünya Günü hakkında bilgi verdi. Engelli olmadan önce engelli olmak ne demek bilmediğini belirten Gökalp, bir gün engelli olduğunda bunu çok iyi anladığını anlattı. Engelli bireylerin yaşam şartlarında da bahseden Gökalp,  bu şartların gün geçtikçe daha iyi olmaya başladığını da sözlerine ekledi.