CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ LEVENT GÖK´TEN KAYSERİ´DE AÇIKLAMA
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Feyzullah Keskin ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Levent Gök, , Samsun´da stada izinsiz olduğu gerekçesiyle ´Yaşa Mustafa Kemal Paşa´ pankartının alınmamasını tepki göstererek, "Türkiye´de herkes şunu iyi bilsin ki, Mustafa Kemal Paşa´nın adını anmak, posterlerini taşımak, sloganlarını taşımak hiçbir izne tabi değildir" dedi.
Tarih: 7.8.2017 16:41:27/ 525okunma / 0yorum

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Feyzullah Keskin ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Levent Gök, , Samsun´da stada izinsiz olduğu gerekçesiyle ´Yaşa Mustafa Kemal Paşa´ pankartının alınmamasını tepki göstererek, "Türkiye´de herkes şunu iyi bilsin ki, Mustafa Kemal Paşa´nın adını anmak, posterlerini taşımak, sloganlarını taşımak hiçbir izne tabi değildir" dedi. Ak Parti eski MKYK üyesi Ayhan Ogan´ın ´Yeni bir devlet kuruyoruz´ dediğini de hatırlatan Levent Gök, "İşte böyle bir ortamda bir Ayhan Oğan isimli bir meczup çıktı. O sözü ona söyletenlere bakın" diye konuştu.
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Feyzullah Keskin ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Levent Gök, sözlerine, ´Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa´ diyerek başladı. Samsun´da dün Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa maçına taraftarların hazırladığı ´Yaşa Mustafa Kemal Paşa´ pankartının izin alınmadığı gerekçesiyle stada alınmamasına gösteren Gök, şunları söyledi:
"Buradan şiddetle kınıyorum. Mustafa Kemal Paşa´nın kimseden izin almaya ihtiyacı yoktur. Mustafa Kemal  Paşa için hiçbir yurttaşımızın kimsenden izin almaya ihtiyacı yoktur. Mustafa Kemal modern Türkiye´nin kurucusudur. Herkes varlığını ona borçludur. Cumhuriyet´in ilkelerine borçludur. Böyle densizlikle Mustafa  Kemal Paşa gibi hepimizi  saran ve hepimizi birleştiren slogana dahi tahammül edemeyen bu zihniyet 15 yıllık AKP iktidarının Türkiye´ye getirdiği bir başka dayatmadır. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın resimleri statlarda asılacak, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Paşa´nın  onu yaşa diyen bağrına basan sloganımıza izin vermeyecekler. Hadi bre densizler. Herkes işine. Biz Mustafa Kemalsiz ne yaşarız, ne de yaparız ne de Mustafa Kemal´in  yaşamasına izin vermeyenlere biz izin vermeyiz. Onun ismine, resmine, sloganlarına dahi tahammül  edemeyen zihniyet bilsin ki tarihin çöplüğünde mutlaka kalacaktır ama Mustafa Kemal Paşa ilelebet sonsuza kadar Türkiye ve dünyanın  saygın bir lideri olarak yaşayacaktır.”
Levent Gök, stada bu pankartı almayan hakkında derhal soruşturma açılması gerektiğini belirterek, "Türkiye Devleti´nin kurucusuna yapılan bu saygısızlığa karşı iktidar partisinin daha henüz bir açıklamasını dahi göremedik. Ne diyorlar?” dedi.

Basın toplantısında "Yeni bir devlet kuruluyor" yönünde açıklama yapan AK Parti eski MKYK üyesi ve aynı zamanda Sivil Dayanışma Platformu (SDP) Başkanı Ayhan Oğan´a da tepki gösteren CHP´li Gök, şöyle dedi:
"İşte böyle bir ortamda bir Ayhan Oğan isimli bir meczup çıktı, bir yeni devlet kurmaktan bahsetti.  O devletin kurucu liderinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu  ifade etti. Şaşırdınız mı? Şaşırmadık. Sahibinin sesi Ayhan Oğan. Siz esas  Ayhan Oğan´ı değil, o sözü ona söyletenlere bakın. O boşuna söylenmiş bir söz değil. Boşuna Ayhan Oğan´ın  dilinden çıkarılmış bir söz değil. Bilinçli, planlı bir iktidar  uygulamasına tanık olduk.  İktidar partisi uygulamalarına baktığınız da,  kıyısından, köşesinden geçerek hafifi bir eleştiri yapmak suretiyle işte  partimizin eski bir yöneticisi denilmek suretiyle  adını koymadılar o söylenen  sözlere karşılık ne tepki vereceklerinin. Söyledikleri partilerinin eski bir yöneticisi olduğu. Partinizin üyesi. Peki ne yapıyorsunuz? Bir şey yapmıyorlar. Genel Başkanlarından bir söz duydunuz mu? Bu ülkenin birliğini sağlamakla görevli Cumhurbaşkanından bir söz yok mu? Başbakan da kıyısından köşesinden bir şeyler söyledi  ama bunlar bilinçli planlı.”

Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´yi de hedef alan Levent Gök, "Biz bu tabloyu biliyoruz. Sergilenmek istenen oyunun farkındayız. Herkes farkında bir de Devlet Bahçeli farkında olabilse" dedi.
Levent Gök, Meclis´te anayasa değişikliği görüşülürken iktidar partisinden bir komisyon üyesinin ´Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmesini dahi konuşabiliriz´ dediği, buna rağmen Devlet Bahçeli´nin ´ikna odasına alınarak´ anayasa değişikliğine destek vermesinin sağlandığını anlattı.  Levent Gök, "Devlet  Bahçeli yüksek perdeden konuşuyor ama  daha bu gerçeği görmeyecek misiniz? Türkiye´de oynanan oyunu görmeyecek misiniz? Bunu vebalini nasıl taşıyacaksınız, ne kadar taşıyacaksınız? Türkiye´de getirilen ortam Ayhan Oğan gibi meczuplara, Türkiye´nin kuruluşu ile ilgili  Cumhuriyet´in lideri ile ilgili söz söyletebilme  fırsatı veriyoruz. Bunun birinci sorumlusu Devlet Bahçeli´dir. Devlet  Bahçeli büyük bir vebal altındadır. Bunları bu konuşma fırsatını veren  bu tabloyu yaratan birinci derece aktördür" dedi.
Çanakkale´de 26 Ağustos´ta Adalet Kurultayı da yapacaklarını ifade eden Gök, "CHP sindirilen, korkutulan milyonlar için görevini yapıyor. Adalet yürüyüşü korku imparatorluğunu Türkiye´de yıktı. Milyonlar, yine demokrasi şenliğinde buluşacak” diye konuştu.
CHP Grup Başkanvekili, Kayseri´deki temasları sırasında Kayseri Gazeteciler Cemiyeti´ni ziyaret etti. Gök burada yaptığı konuşmada "CHP olarak bir ayrıcalık istemiyoruz. Doğru habercilik, adil habercilik istiyoruz´´ dedi. 

 
Kaynak:

FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Mesleğimizin en acil ihtiyacı olan giriş sınavlarını hep birlikte getirmek üzereyiz.
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomideki çalkantılı sürecin geçici olduğunu belirterek, ´´Hepimiz Türkiye için varız.
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kırıkkale Makine ve Kimya Endüstrisi´nde yapılan Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı´na katıldı.
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından Kayseri´de ´4´üncü Erciyes Mükemmellik Zirvesi´ gerçekleştirildi.
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´Sağlık için spor´ etkinliği çerçevesinde İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve berberindekiler Kayserispor´u ziyaret etti.
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği Üyesi Selim Açık, dolarda artış nedeniyle ekmek girdilerinin yüzde 40 arttığını, ancak buna karşın zam yapmadan üretime devam edeceklerini söyledi.
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanları, M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir´den sonra geldiği Kayseri´de Cumhuriyet Meydanı´nda yapılan mitingde konuştu.
ERDOĞON:BUNLAR,PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDE
ERDOĞON:BUNLAR,PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin´i teröristlere dar eden komutanlarımızın apoletlerini sökme dertleri var bunların. Apoletleri sökemezsin. Bunlar, Pensilvanya´daki şarlatana Türkiye´yi altın tepsi içinde sunma derdindeler" dedi. C
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
Türk Kızılay´ı Genel Başkanı Kerem Kınık, "Türkiye´nin güney sınırı ve Suriye´nin kuzeyinde İdlib, Afrin Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde yaklaşık 40 mülteci kampını destekliyoruz.
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
İstanbul Sanayi Odası´nın 2017 araştırma sonuçlarına göre, Türkiye´nin en büyük sanayi 500 sanayi kuruluşu arasında Kayseri Şeker üretimden satışlar sıralamasında ilk 100 arasına girdiği açıklandı.
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu ekonomiyi bunlar yönetemez durumdalar. Erdoğan yorgun otobüs şoförü gibi. Allah´ın izniyle 24 Haziran akşamı, yorgun, sürekli kafası düşen bu şoförü evine dinlenmeye göndereceğiz" dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
Cimhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili olarak, "Şimdi birileri çıkmış diyorlar ya ´Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek, Cumhurbaşkanı adayı yatırımları ile tanınmış olacak´ Nerede o aday? Ziya Paşa, ´Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri´ diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı neyi ile milletin karşısında" dedi.
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
Kayseri´da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu eleştirerek, "Ana muhalefet partisi lideri, Cumhurbaşkanlığına adayım diyemedi.
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Kayseri Cumhuriyet Meydanı´nda saat 14.30´da halka hitap edecek.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri´de 81 il başkanıyla bir araya geldiği toplantıda, il başkanlarına ülkede 5 temel sorun olduğunu belirterek, bu sorunları anlattı. Kılıçdaroğlu il başkanların illerine giderek ükeninin durumunu halka anlatmalarını söyledi.
SAVUNMA SANAYİİ  MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE  HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Başkanı Gökhan Uçar, "Ülkemiz, ANKA, SİHA ve İHA´larda yüzde 90- 95 yerlilik seviyesine ulaşmış bulunmaktadır. 2018´de de insansız kara araçları hedefimize yönelik çalışacağız. 2 farklı kategoride yarışma yapacağız" dedi.
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
Dogu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Kaşgar´a bağlı Barın köyünde 28 yıl önce yapılan katliamın yıl dönümünde, basın açıklaması yaptı.
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Kayseri´deki Ali Dağı´nda düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 1´inci Etap Yarışması, sona erdi. Dereceye giren yarışmacılar, Ali Dağı´nda uçmanın heyecan verici olduğunu söyledi.
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanları toplantısını 27- 28 Nisan tarihlerinde Kayseri´de yapacak.
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yakın zamanda giren yeni nesil ulaştırma uçağı A 400M uçaklarının bakımı, ilk kez Kayseri 2´nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü´nde Airbus Türkiye´nin desteği ile yapıldı
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ