CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
Cimhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili olarak, "Şimdi birileri çıkmış diyorlar ya ´Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek, Cumhurbaşkanı adayı yatırımları ile tanınmış olacak´ Nerede o aday? Ziya Paşa, ´Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri´ diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı neyi ile milletin karşısında" dedi.
Tarih: 5.5.2018 19:02:57/ 584okunma / 0yorum

Cimhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili olarak, "Şimdi birileri çıkmış diyorlar ya ´Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek, Cumhurbaşkanı adayı yatırımları ile tanınmış olacak´ Nerede o aday? Ziya Paşa, ´Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri´ diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı neyi ile milletin karşısında" dedi.
Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen AK Parti Kadın Kolları 5´nci Olağan Kongresine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek ve MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sizlerle birlikte buradan inşallah 24 Haziran´a yürüyoruz. 16 Nisan halk oylamasında yüzde 68 gibi rekor bir oyla yanımızda bulunduğunu gösteren Kayseri halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Kayseri inşallah 24 Haziran´da cesaretle Türkiye´yi şahlandıracak illerin başında gelecektir. Ey Kayseri, 24 Haziran´da güçlü hükümetiyle, bağımsız ve tarafız yargısıyla yeni bir Türkiye´ye merhaba demeye hazır mıyız? Birileri bir fitne, fesat kaynatıyor. Oyumu Cumhurbaşkanı´na vereceğim ama parlamentoda Ak Parti´ye vermeyeceğim. Siz ne diyorsunuz ? Bu oyunu bozmaya var mıyız? Bu oyunun kimlerin olduğunu anlıyorsunuz inşallah bu münafıklar çetesini hep birlikte yere gömeceğiz. Kayseri´de bu oyun sökmez. Tabii ki Türkiye´de bu oyun sökmez. Kayseri, 24 Haziran geniş halk ve özgürlükleriyle daha güçlü bir Türkiye´ye götürmeye hazır mıyız? Benim bilip tanıdığım Kayseri budur. Her zaman milletini ve devletinin yanında olan Kayseri budur. Kayseri´nin hanımları, kendiniz, aileniz ve ülkeniz için 24 Haziran´a kadar gece gündüz koşturmaya hazır mıyız? Benim bildiğim, sevdiğim, güvendiğim Kayseri budur. Rabbim hepinizden razı olsun" diye konuştu.
´BUNLAR BENİM RÜYAMDI´
Kayseri´de yapılan yatırımlara değinen Erdoğan, "Kayseri bize destek oldu, bizde Kayseri´ye destek olduk. Kayseri´ye son 15 yılda 20 milyar liralık yardım yaptık. Eğitimde 4 bin 337 yeni derslik, yüksek öğretim öğrencilerimiz için 5 bin kişilik yurtlar açtık. 41 adet sağlık tesis yaptık. Biraz sonra şehrimize kazandırdığımız eşine az rastlanır şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Bunlar benim belediye başkanlığı dönemimdeki rüyamdı. Maliyeti 430 milyon Euro. Niye? Çünkü Kayseri´ye yakışan bu. Bu dev eserin yatak kapasitesi bin 607. Örnek bir sağlık kuruluşu. Kayseri ile birlikte 5´inci şehir hastanemizi açmış bulunuyoruz. İnşallah yıl sonuna kadar 4 şehir hastanesini daha hizmete alacağız. Şehir hastanemizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. TOKİ Kayseri´de 17 bin 800 konut projesigerçekleştirdi. Kayseri´ye Cumhuriyet tarihinde 83 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı, biz 16 yılda 537 kilometre bölünmüş yol yaptık. İşte farkımız bu. Yüksek hatlı trenin alt yapısı yapıldı. İnşallah yakında inşasına başlıyoruz. Toplamda 642 kilometre uzunluğa sahip başka bir hızlı tren çalışmalarına başlandı" dedi.
´ANA MUHALEFETİN ADAYI NEYİ İLE MİLLETİN KARŞISINDA´
Cumhuriyet Halk Partisi´nin cumhurbaşkanı adayını eleştiren Erdoğan, "Şimdi birileri çıkmış diyorlar ya ´cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek, cumhurbaşkanı adayı yatırımları ile tanınmış olacak´ Nerede o aday? Ziya Paşa, ´Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri´ diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı neyi ile milletin karşısında. Bizim millete hizmetimiz belediye başkanlığı ile başladı. Başbakanlığımız ve cumhurbaşkanlığımız ile devam ediyor. Biz sizinle büyüdük sizinle devam ediyoruz" dedi.
´BU SİYASET TARZI MAZLUM BİR BAŞBAKAN´I DARAĞACINA GÖTÜRDÜ´
Kayserilinin ticareti iyi bildiğini belirten Erdoğan, "Kaliteden de çok iyi anlar. Kayseri siyasetçinin de kalitelisini de çok iyi bilir. Ana muhalefetin ve onunla birlikte hareket edenlerin tavırlarına, hesaplarına, taktiklerine bir bakın. Oyun için de oyun. gördüğünüz tek şey tutarsızlık, millete saygısızlık olacaktır. Haftalarca milleti oyaladılar yok çatı, yok kapı dediler .Sonrasında ince siyaset yaptılar. Seçim bu haziranda değil önümüzdeki yılın kasımında olsa da farklı bir şey yaşanmayacaktı. Bu 2 haftada yaşananlar kimlerin siyaseti sadece kendi çıkarları için düşündüğünü tüm açıklığıyla ortaya koymuştur. Bu siyaset tarzı mazlum bir Başbakan´ı darağacına gönderdi. Bu siyaset tarzı 1980 darbesinde bir sağdan bir soldan diyerek fidan gibi gençlerin hayatlarını kararttı. Bu siyaset tarzı ülkemizin başına bir kara bulut gibi çökmesine neden oldu. Tayyip Erdoğan tüm siyasi hayatı boyunca bununla mücadele etmiştir. Yeri gelmiş milletvekilliği elinden alınmıştır, başbakanlığı elinden alınmak istenmiştir. Ne yaparlarsa yapsınlar mücadelemize devam ettik" dedi.
´YARIN İSTANBUL´DA MANİFESTOMUZU PAYLAŞACAĞIZ´
Yeni sisteme değinen Erdoğan, "Artık bu yönetim sistemiyle daha fazla gidemeyeceğimi gördük. 15 Temmuz darbe girişimi milletimin de artık ´dur´ kararında olduğunu gösterdi. Türkiye´yi ve Türk milletini esir etmek için başlatılan darbe girişimi tarihin en büyük diriliş hamlesine dönüştü. Her olanda hayır vardır. Bizde böyle diyerek ülkemizi bu süreçten en sağlıklı şekilde çıkarmak için harekete geçtik. Milliyetçi Hareket Partisi ile kurduğumuz ve Büyük Birlik Partimizin desteğiyle dün YSK´ya başvurumuzu yaptık. Yeni Kapı ruhu Cumhur ittifakına dönüştü. Ayrılığa, gayrılığa son. Şimdi beraberlik zamanı. Yarın İstanbul´da manifestomuzu paylaşacağız" diye konuştu.
´NEREDE TERÖRİST VARSA YOK EDİYORUZ´
Terör örgütleri ile mücadelenin devam edeceğini kaydeden Erdoğan, "Terör örgütleri ile mücadeledede zafiyete izin vermeyeceğiz. Ana muhalefetin başındaki zat ´Afrin´e gitmeyin´ diyor. Sen bu ülkenin başında olsaydın Allah göstermesin kim bilir şimdi Hatay´da Gaziantep´te, Şanlıurfa´da ne olacaktı? Biz ülkemizi taciz eden kim olursa olsun beklemeyiz üzerine gideriz. Afrin´e gittiğimiz gibi Fırat Kalkanı harekatında önce Cerablus, El- Bab dedik ve 2 bin kilometrelik alanı kontrol altına aldık. Afrin´de de yine 2 bin kilometrelik alanı kontrol altına aldık. Afrin´de 4 bin 406 terörist etkisiz hale getirildi. Kararımızı verdik adımımızı attık. Bunların anladığı dile ne ise o dilde konuşacağız. Sınırlarımız içinde de dağ taş demeden nerede terörist varsa yok ediyoruz. Türkiye´yi tehdit eden son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edeceğiz" diye konuştu.
´S&P HADDİNİ BİL´
S&P derecelendirme kuruluşunun Türkiye´nin derecesini bir kademe düşürdüğünü belirten Erdoğan, "Sözde Türkiye´nin geriye gittiğini söylüyor. S&P kuruluşu haddini bil. Türkiye nerede siz nerede. Zaten biz bunları dehledik. Artık onlara üyeliğimiz yok ama bunlar durmuyor Türkiye´ye not vermeye çalışıyorlar. Sen bu ülkenin öğretmeni değilsin. Kendi yoluna bak" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN
FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Mesleğimizin en acil ihtiyacı olan giriş sınavlarını hep birlikte getirmek üzereyiz.
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomideki çalkantılı sürecin geçici olduğunu belirterek, ´´Hepimiz Türkiye için varız.
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kırıkkale Makine ve Kimya Endüstrisi´nde yapılan Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı´na katıldı.
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından Kayseri´de ´4´üncü Erciyes Mükemmellik Zirvesi´ gerçekleştirildi.
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´Sağlık için spor´ etkinliği çerçevesinde İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve berberindekiler Kayserispor´u ziyaret etti.
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği Üyesi Selim Açık, dolarda artış nedeniyle ekmek girdilerinin yüzde 40 arttığını, ancak buna karşın zam yapmadan üretime devam edeceklerini söyledi.
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanları, M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir´den sonra geldiği Kayseri´de Cumhuriyet Meydanı´nda yapılan mitingde konuştu.
ERDOĞON:BUNLAR,PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDE
ERDOĞON:BUNLAR,PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin´i teröristlere dar eden komutanlarımızın apoletlerini sökme dertleri var bunların. Apoletleri sökemezsin. Bunlar, Pensilvanya´daki şarlatana Türkiye´yi altın tepsi içinde sunma derdindeler" dedi. C
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
Türk Kızılay´ı Genel Başkanı Kerem Kınık, "Türkiye´nin güney sınırı ve Suriye´nin kuzeyinde İdlib, Afrin Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde yaklaşık 40 mülteci kampını destekliyoruz.
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
İstanbul Sanayi Odası´nın 2017 araştırma sonuçlarına göre, Türkiye´nin en büyük sanayi 500 sanayi kuruluşu arasında Kayseri Şeker üretimden satışlar sıralamasında ilk 100 arasına girdiği açıklandı.
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu ekonomiyi bunlar yönetemez durumdalar. Erdoğan yorgun otobüs şoförü gibi. Allah´ın izniyle 24 Haziran akşamı, yorgun, sürekli kafası düşen bu şoförü evine dinlenmeye göndereceğiz" dedi.
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
Kayseri´da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu eleştirerek, "Ana muhalefet partisi lideri, Cumhurbaşkanlığına adayım diyemedi.
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Kayseri Cumhuriyet Meydanı´nda saat 14.30´da halka hitap edecek.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri´de 81 il başkanıyla bir araya geldiği toplantıda, il başkanlarına ülkede 5 temel sorun olduğunu belirterek, bu sorunları anlattı. Kılıçdaroğlu il başkanların illerine giderek ükeninin durumunu halka anlatmalarını söyledi.
SAVUNMA SANAYİİ  MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE  HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Başkanı Gökhan Uçar, "Ülkemiz, ANKA, SİHA ve İHA´larda yüzde 90- 95 yerlilik seviyesine ulaşmış bulunmaktadır. 2018´de de insansız kara araçları hedefimize yönelik çalışacağız. 2 farklı kategoride yarışma yapacağız" dedi.
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
Dogu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Kaşgar´a bağlı Barın köyünde 28 yıl önce yapılan katliamın yıl dönümünde, basın açıklaması yaptı.
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Kayseri´deki Ali Dağı´nda düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 1´inci Etap Yarışması, sona erdi. Dereceye giren yarışmacılar, Ali Dağı´nda uçmanın heyecan verici olduğunu söyledi.
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanları toplantısını 27- 28 Nisan tarihlerinde Kayseri´de yapacak.
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yakın zamanda giren yeni nesil ulaştırma uçağı A 400M uçaklarının bakımı, ilk kez Kayseri 2´nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü´nde Airbus Türkiye´nin desteği ile yapıldı
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ: İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 220 MİLYARLIK PORTFÖYÜMÜZ VAR
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ: İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 220 MİLYARLIK PORTFÖYÜMÜZ VAR
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye´nin inşaat sektöründe atakta olduğunu belirterek, "İlk 250 firma arasında 50´ye yakın Türk firması var. 90´lı yıllarda Libya´da başlayan dışarıda iş yapabilme kabiliyeti bugün zirveye yaklaşıyor.
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ