Bugün, 7 Temmuz 2020 Salı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN,CUMARTESİ GÜNÜ KAYSERİ´DE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Cumartesi günü kente gelerek toplu açılış törenine katılacağını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Cumartesi günü kente gelerek toplu açılış törenine katılacağını açıkladı.
Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın katılımıyla kente kazandırılan tesislerin açılacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın kentte coşkuyla karşılanacağını belirten Başkan Büyükkılıç, "Toplu açılış töreninde yer alan yatırımlar arasında Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ tarafından yapılan ve yaklaşık maliyeti 267 milyon TL olan yatırımlar da var. Ayrıca Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketimizin yaklaşık 65 milyon TL´lik yatırımları da bu törende hizmete açılacak. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu açılışı gerçekleştirilecek olan yatırımlar arasında Tarihi Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi, Terminal katlı kavşağı, Orgeneral Hulusi Akar Bulvar üzerindeki taşkın kanala yapılan köprü, 15 Temmuz Bulvarı´nın birinci etabı1. Etabı, Kocasinan ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki yaya üst geçitleri, Şehir Hastanesi katlı kavşağı, şehir içindeki önemli bulvarların yenilenmesi, Beydeğirmeni besi bölgesi birinci etap yol ve alt yapı çalışmaları, Meryem Ana Kilisesi restorasyonu, Mustafa Kumlu Yaşlı Yaşam Merkezi gibi yatırımlarımız bulunuyor. Yine yatırımlar arasında ilçelerimize yapmış olduğumuz 20 mahallede çocuk oyun parkı, 120 mahallede mezarlık düzenlemeleri, 115 mahallede 600 bin metrekare kilitli parke yapımı, 46 mahallede 240 kilometre yolda düzenleme çalışmaları ve yüzlerce mahallede sulama suyu ile hayvanlar için içme suyu çalışmaları da yer alıyor. Onlarca başlıkta yüzlerce tesisin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Toplu açılış programımızda Büyükşehir Belediyemizin yanı sıra KASKİ´mizin 58 milyon TL, KCETAŞ´ımızın da yaklaşık 65 milyon TL´lik yatırımları da yer alıyor" dedi.