ERDOĞON:BUNLAR,PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin´i teröristlere dar eden komutanlarımızın apoletlerini sökme dertleri var bunların. Apoletleri sökemezsin. Bunlar, Pensilvanya´daki şarlatana Türkiye´yi altın tepsi içinde sunma derdindeler" dedi. C
Tarih: 8.6.2018 20:13:41/ 483okunma / 0yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için geldiği Nevşehir´de cuma namazını, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile birlikte tarihi Kurşunlu Camisi´nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından miting için Nevşehir Valiliği önündeki alana geçti. Erdoğan, miting alanında kurulan kürsüye çıktığında, "Bugün Nevşehir bir başka, demek ki özlemişiz birbirimizi. Özlem gideriyoruz. Osmanlı´ya yöneticiler yetiştirmiş Nevşehir, selam olsun. Avrupa´da kardeşlerimiz her türlü baskıya rağmen, oylarını kullanmaya başladılar. Selam olsun onlara" diye seslendi. Erdoğan, "Bugün Nevşehir destan yazıyor. Bugün Nevşehir devletinin başına sahip çıkıyor. Nevşehirli kardeşlerimiz bizlerle beraber olduktan sonra daha ne vuslat isteyelim? Nevşehir´in şu coşkusundan aldığımız ilhamla, 2023´ün, 2053´ün ve 2071´in hedeflerine daha emin adımlarla ilerliyoruz. Bununla birlikte 24 Haziran´da güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanlığı için şahsıma destek vermeye hazır mıyız?" dedi. Meydandan ´Evet´ karşılığını alan Erdoğan, "Son 6 gününü geçirdiğimiz Ramazan ayının bereketli ve rahmetli geçmesini diliyorum. Kadir Geceniz ve bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum" diye konuştu. Erdoğan, Kuran-ı Kerim´den, ´Ancak müminler kardeştir´ ayetini okuyarak, İsrail zulmü altındaki Filistinlilerin yanında olduklarını belirtti.
16 yıldır ´İnsanı yaşat ki devlet yaşasın´ anlayışıyla Türkiye´yi yönetmeye çalıştıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti:
"Biz hiçbir ayrımcılık yapmadan her bir vatandaşımızın yanındayız. Bölgemizde fitneyi değil, kardeşliği büyüteceğiz. Ülkemizde husumeti değil, muhabbeti güçlendireceğiz. Kavgayı değil, barışı savunacağız. 81 milyona gönül diliyle konuşacağız ve gelin ´helalleşelim´ diyeceğiz. Hacı Bektaş´ın, Yunus´un, Hacı Bayram-ı Veli´nin diliyle konuşacağız. Diyarbakır´dan İzmir´e, Edirne´den Kars´a ´vakit Türkiye vakti´ diyoruz. Bu kardeşlik, birlik, beraberlik, bunun için 24 Haziran´da mührü Cumhur İttifakı´na basmanızı istiyorum. Kimse Türkiye´yi o eski, kaoslu, istikrarsız günlerine geri döndüremez. Bu ülkenin bu gibi olumsuzluklara geri dönmesini bekleyemez."
´BUNLARIN DERDİ BİR ŞEYLER YAPMAK DEĞİL´
Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin Türkiye´yi yine o eski günlerine götürmek istediğini söyleyerek, şöyle dedi:
"Milletin Cumhurbaşkanını seçmesini elinden almaya çalışıyorlar. Biz bunlara boşuna ´yıkım ekibi´ demiyoruz. Türkiye´nin önünü açacak hiçbir projeleri yok. İstanbul´da 1´inci köprüyü Demirel yaptı, 2´nci köprüyü Turgut Özal yaptı, 3´üncü köprüyü de bu kardeşiniz yaptı. Sayın İnce 4´üncü köprüyü de kendisinin yapacağını söylüyor. Geç bunları. Sen o köprüyü yapamazsın. Bunların derdi bir şeyler yapmak değil. Dün akşam Kanal D, CNN Türk ortak yayınını izlediniz değil mi? Beğendiniz mi? Nevşehir´in güzel bir sözü var, ´Komşu bağından sepet doldurma´ diye. Bunlar, komşu bağından sepet doldurmaya çalışıyorlar. Bunların meydanlarda vadettiklerini biz zaten yaptık. Diyorlar ki, 18 yaş altına ücretsiz sağlık hizmeti vereceklerini söylüyorlar. Biz bunu zaten yaptık. Mekatronik mühendislik bölümü açacaklarını söylüyorlar. Biz bu bölümü açtık ve bu bölüm mezunu mühendislerimiz çalışıyorlar. Bunlar derslerine de iyi çalışmamışlar. Bunların terörle ilgili bir projeleri yok. Sayın İnce, Edirne´deki o kişiyi ziyaret ederek, sözde özgürlük adına bir şeyler yapmak istiyor. Ama o Edirne´de yatan şahıs, 6-8 Ekim Kobani olaylarının baş sorumlusudur. Bütün bunlara rağmen biz ´yapacağız´, bunlar da ´yıkacağız´ diyorlar. Yıkamazsın, neyi yıkıyorsun? İstanbul´a yaptığımız 3´üncü havalimanını 29 Ekim´de açıyoruz. Buraya yılda 190 milyon yolcu gelecek. Ey İnce, bunu siz anlayamazsınız."
´PENSİLVANYA´DAKİ ŞARLATANA TÜRKİYE´Yİ SUNMA DERDİNDELER´
Kendisini alkışlayan 2´nci Ordu Komutan Korgeneral İsmail Metin Temel´i eleştiren CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´ye tepki gösteren Erdoğan, "Afrin´i teröristlere dar eden komutanlarımızın apoletlerini sökme dertleri var bunların. Apoletleri sökemezsin. Benim katıldığım toplantı, TOBB´un düzenlediği bir iftar programıdır ve o komutan, Malatya´da yaşayan bir kişi olarak katılmıştır. Ben kimim? Başkomutanım ve o komutan da orada. Bay İnce, sen bunu hâlâ anlamadın. Bunlar, Pensilvanya´daki şarlatana Türkiye´yi altın tepsi içinde sunma derdindeler. ´Afrin´e gireceğiz´ dedik, girdik. Türkiye´yi kim rahatsız ederse oraya gireceğiz. 24 Haziran´da bu kirli oyuna ´dur´ diyor muyuz? Bu yıkım ekibine ´dur´ diyor muyuz? Bari iş yapamayacaksınız, iş yapanlara da gölge etmeyin, engel olmayın" diye konuştu.
´BİR KEZ DAHA İCAZET İSTİYORUZ´
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Nevşehir´deki yatırımları da anlatarak, kent için yapmayı planladıkları projeleri açıkladı. Erdoğan, "Bay Kemal, ´çiftçiler aç´ diyor. Biz çiftçilerimize 1 katrilyon destek verdik. Çiftçilerimizin ahır ve ağıllarına yüzde 50 destek veriyoruz. Bütün bunların yanında, 15 Temmuz´da FETÖ belasını birlikte defettik, güney sınırımızda oluşturulmak istenen terör koridorunu birlikte bozduk. Daha iyi işler yapmak için sizlerden bir kez daha icazet istiyoruz. 24 Haziran´da mührü Cumhur İttifakı´na basacağız. İşte bunun için kapı kapı dolaşıp bütün bunları anlatacağız. Sizlerden Türkiye´nin aydınlık geleceği için çok güçlü bir destek bekliyorum" dedi.
´3 ARKADAŞIMIZI MECLİS´E GÖNDERMEYE HAZIR MIYIZ?´
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada, "Türk siyasi tarihinde çok önemli dönüm noktaları vardır. 1954 vardır, çok partili hayata geçilmiştir. 1994 vardır, CHP´li belediyelerin çöp yığınlarının geride kaldığı dönemdir. 2002 vardır, Türkiye AK Parti iktidarı ile tanışmıştır. Bir de 15 Temmuz vardır. Bunları Türkiye yaşadı, biz yaşadık. Sandıkları patlatmaya, Nevşehir´den 3 arkadaşımızı Meclis´e göndermeye hazır mıyız?" diye partililere seslendi.
Kaynak:

FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
FEYZİOĞLU:GİRİŞ SINAVLARINI GETİRMEK ÜZEREYİZ
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Mesleğimizin en acil ihtiyacı olan giriş sınavlarını hep birlikte getirmek üzereyiz.
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
HİSARCIKLIOĞLU:BU TEKER BU TÜMSEKTE KALMAZ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomideki çalkantılı sürecin geçici olduğunu belirterek, ´´Hepimiz Türkiye için varız.
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kırıkkale Makine ve Kimya Endüstrisi´nde yapılan Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı´na katıldı.
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
KALDER BAŞKANI PİLAVCI;´ENDÜSTRİ 4.0´Ü YAKALAMALAYIZ
Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından Kayseri´de ´4´üncü Erciyes Mükemmellik Zirvesi´ gerçekleştirildi.
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
KAYSERİSPOR´A İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´Sağlık için spor´ etkinliği çerçevesinde İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve berberindekiler Kayserispor´u ziyaret etti.
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
AÇIK: EKMEĞE ZAM YAMADAN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ
Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği Üyesi Selim Açık, dolarda artış nedeniyle ekmek girdilerinin yüzde 40 arttığını, ancak buna karşın zam yapmadan üretime devam edeceklerini söyledi.
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU´NA ZİYARET
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanları, M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
ERDOĞAN, KAYSERİ´DE KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir´den sonra geldiği Kayseri´de Cumhuriyet Meydanı´nda yapılan mitingde konuştu.
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK:GÜNEY SINIRINDA 150 BİN İNSANA HİZMET VERİYORUZ
Türk Kızılay´ı Genel Başkanı Kerem Kınık, "Türkiye´nin güney sınırı ve Suriye´nin kuzeyinde İdlib, Afrin Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde yaklaşık 40 mülteci kampını destekliyoruz.
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
KAYSERİ ŞEKER İLK 100´DE
İstanbul Sanayi Odası´nın 2017 araştırma sonuçlarına göre, Türkiye´nin en büyük sanayi 500 sanayi kuruluşu arasında Kayseri Şeker üretimden satışlar sıralamasında ilk 100 arasına girdiği açıklandı.
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
AKŞENER:BU EKONOMİYİ BUNLAR YÖNETEMEZ DURUMDALAR
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu ekonomiyi bunlar yönetemez durumdalar. Erdoğan yorgun otobüs şoförü gibi. Allah´ın izniyle 24 Haziran akşamı, yorgun, sürekli kafası düşen bu şoförü evine dinlenmeye göndereceğiz" dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
Cimhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili olarak, "Şimdi birileri çıkmış diyorlar ya ´Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek, Cumhurbaşkanı adayı yatırımları ile tanınmış olacak´ Nerede o aday? Ziya Paşa, ´Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri´ diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı neyi ile milletin karşısında" dedi.
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
BAŞBAKAN YILDIRIM:ANA MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ ADAYIM DİYEMEDİ´
Kayseri´da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu eleştirerek, "Ana muhalefet partisi lideri, Cumhurbaşkanlığına adayım diyemedi.
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
KAYSERİ,CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A HAZIR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Kayseri Cumhuriyet Meydanı´nda saat 14.30´da halka hitap edecek.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI KAYSERİ´DE YAPILDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri´de 81 il başkanıyla bir araya geldiği toplantıda, il başkanlarına ülkede 5 temel sorun olduğunu belirterek, bu sorunları anlattı. Kılıçdaroğlu il başkanların illerine giderek ükeninin durumunu halka anlatmalarını söyledi.
SAVUNMA SANAYİİ  MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE  HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI DAİRE BAŞKANI UÇAR:2018´DE HEDEF İNSANSIZ KARA ARAÇLARI
Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Başkanı Gökhan Uçar, "Ülkemiz, ANKA, SİHA ve İHA´larda yüzde 90- 95 yerlilik seviyesine ulaşmış bulunmaktadır. 2018´de de insansız kara araçları hedefimize yönelik çalışacağız. 2 farklı kategoride yarışma yapacağız" dedi.
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
´"DOĞU TÜRKİSTAN´DA YASANAN VAHSET DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YAŞANMIYOR"
Dogu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Kaşgar´a bağlı Barın köyünde 28 yıl önce yapılan katliamın yıl dönümünde, basın açıklaması yaptı.
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
ALİ DAĞINDAKİ TÜRKİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Kayseri´deki Ali Dağı´nda düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 1´inci Etap Yarışması, sona erdi. Dereceye giren yarışmacılar, Ali Dağı´nda uçmanın heyecan verici olduğunu söyledi.
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI KAYSERİ´DE YAPACAK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanları toplantısını 27- 28 Nisan tarihlerinde Kayseri´de yapacak.
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ:HEM MÜTTEFİKLİK HEM TERÖRE DESTEK OLAMAZ
Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yakın zamanda giren yeni nesil ulaştırma uçağı A 400M uçaklarının bakımı, ilk kez Kayseri 2´nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü´nde Airbus Türkiye´nin desteği ile yapıldı
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ: İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 220 MİLYARLIK PORTFÖYÜMÜZ VAR
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ: İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 220 MİLYARLIK PORTFÖYÜMÜZ VAR
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye´nin inşaat sektöründe atakta olduğunu belirterek, "İlk 250 firma arasında 50´ye yakın Türk firması var. 90´lı yıllarda Libya´da başlayan dışarıda iş yapabilme kabiliyeti bugün zirveye yaklaşıyor.
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ