Bugün, 15 Temmuz 2024 Pazartesi

ERSOY KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI

ERSOY KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ÇIKTI

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Develi İlçesi, Yukarı Develi mevkiinde bulunan, terk edilmiş tarihi eserlere sahip çıktı.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Develi İlçesi, Yukarı Develi mevkiinde bulunan, terk edilmiş tarihi eserlere sahip çıktı. Yaptığı keşif çalışmasının ardından meclis çalışması başlatan Ersoy, bölgedeki bakımsız tarihi eserleri bakanlığa bir bir iletti. 

Verdiği önergeyi sosyal medya hesaplarından paylaşan Ersoy; “Develi ilçemizde bulunan Zengibar Kalesi, tarihi mezarlıklar, pınarlar ve türbelerimizin restorasyonçalışmalarının yapılması ve ardından koruma altına alınması ile ilgili bir önerge hazırlayarak Kültür ve Turizm Bakanımıza sunduk. Bu eserler bizim kültürel değerlerimizdir. Sahip çıkmak, Ülkemize yakışacak, Develimize katmadeğergetirecek hale getirmek boynumuzun borcudur. Konunun takipçisi olacağız. #SevdamızDeveli #SevdamızKayseri”ifadelerine yer verdi.

Özellikle tarihi mezarların bakımsızlığı ve kalenin burcundaki baz istasyonları vatandaşlarda rahatsızlık yaratmaktaydı.