Bugün, 13 Temmuz 2020 Pazartesi

ERÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ´NDE MEZUNİYET HEYECANI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi, 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi mezuniyet töreni düzenledi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi, 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi mezuniyet töreni düzenledi. 
Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen mezuniyet törenine, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, İl Müftü Vekili Ahat Taşçı´nın yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve aile katıldı. Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, fakülteleri hakkında bilgiler verdi. Dekan Yeşilyurt, ?İlahiyat Fakültemiz, Erciyes Üniversitemizin en köklü eğitim kurumlarından birisidir. Yarım asırdır eğitim ve irfan yolunda insanımıza hizmet vermeyi sürdürmektedir. Fakültemiz geçen yarım asırlık süre zarfında 8 binin üzerinde mezun vermenin haklı gururunu taşımaktadır. Ve mezunlarımızı ülkemiz sathında her alanda aziz milletimizin refah ve mutluluğu için çaba gösteriyor olarak görmekten de büyük mutluluk yaşamaktayız? dedi.
Rektör Mustafa Çalış ise, fakülteden bahsederek, ?İlahiyat Fakültemiz çok köklü bir fakültedir. Tarihi 1962´lere dayanan bir fakültededir. Erciyes Üniversitemizin üniversite olmasında da lokomotif görev almış önemli köklü birkaç fakülteden bir tanesidir. Sevgili Öğrencilerim, ben de sizin gibi imam hatip kökenli birisi olarak sizden isteklerim olacak. Birincisi ailenizi asla unutmayın. İkincisi vatanınızı asla unutmayın Üçüncü olarak da üniversitenizi asla unutmayın. Hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum? şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı dönem birincisi İsmail Karaca mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. 300 mezun öğrenciye diplomalarının verilmesinin ardından mezuniyet töreni sona erdi.