Bugün, 21 Ekim 2021 Perşembe

ERÜ’DE ‘ UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE ETKİN İLETİŞİM ‘ KONFERANSI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından online ‘Uzaktan Eğitim Sürecinde Etkin İletişim’ konulu konferans düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından online ‘Uzaktan Eğitim Sürecinde Etkin İletişim’ konulu konferans düzenlendi.
Online olarak düzenlenen etkinliğe, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faik Bilgili ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faik Bilgili etkinliğin açılış konuşmasında amaçlarının düzenlenen etkinlik ile öğrenciler ile bir araya gelmek olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, “Pandemi nedeniyle eğitim-öğretimde bazı değişikler yapmak zorunda kaldık. Pandemiden sonra dünya yeni bir düzene girdi. Sadece üniversiteler değil, birçok ülke ve kurumlar bazı yeni alışkanlıklara alışmak zorunda kaldı. Buda insanları yeni hedeflere, yeni tedbirler ile önlem almak zorunda bıraktı. Bu bağlamda üniversite olarak bahar döneminde yaşadığımız sıkıntıları yaşamamak ve öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim sunmak için pandemi nedeniyle yüz yüze olmasa bile uzaktan eğitimde verebileceğimiz en kaliteli eğitimi verebilmek için elimizden geleni yaptık. Bu konuda fiziki alt yapımızı geliştirdik. Özellikle öğretim üyelerimize uzaktan eğitim ile ilgili eğiticilerin eğitimi çalıştayı ve eğitimleri düzenledik. Bu konuda çalıştay yapan Türkiye’de ilk üniversite Erciyes Üniversitesi oldu. Bizler,  kendi öğretim üyelerimize uzaktan eğitim ile alakalı eğitimler vermeye de devam ediyoruz” diye konuştu.