Bugün, 21 Eylül 2021 Salı

ERÜ’DEN TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER İÇİN KİTAP KAMPANYASI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu, Bünyan Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlüler için, 'Sen de bir kitap bağışla, umuda açılacak bir kapıyı arala' temasıyla kitap bağış kampanyası düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu, Bünyan Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlüler için, 'Sen de bir kitap bağışla, umuda açılacak bir kapıyı arala' temasıyla kitap bağış kampanyası düzenlendi.
ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Genel Sekreter Murat Yenisu, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Yoldaş ve Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Kasım Özgen, Adalet Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek, düzenlenen kitap bağış kampanyası hakkında Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Onur Korkmaz'dan bilgi aldı. Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Onur Korkmaz, "29 Mart- 29 Nisan tarihleri arasında düzenlediğimiz bu kampanyamızda cezaevlerinde tutuklu ve hükümlüleri topluma kazandırılmalarında ve rehabilite edilmesinde büyük öneme sahip olan eğitim-öğretim hizmetlerine katkıda bulunmak amacıyla kitap bağış kampanyası düzenledik. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ve üniversitemizin hocalarının destekleri ile ciddi kitap sayısına ulaştık. İnşallah kampanyanın bitiminde de ciddi bir kitap sayısına ulaşarak bu kitaplarımızı tutkulu ve hükümlülerimizin kullanabilmeleri için cezaevi kütüphanemize bağışta bulunacağız. Kampanyamızda bizleri yalnız bırakmadığı için Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış'a teşekkür ediyorum" dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, kampanyayı düzenleyen Adalet Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeline teşekkür ederek, "Erciyes Üniversitesi olarak Adalet Meslek Yüksekokulu nezdinde bir kitap bağışı kampanyası başlattık. Özellikle toplanan kitapların cezaevlerimizdeki hükümlü ve tutukluların kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri için önemli katkı olacaktır" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış kampanyaya kitap bağışında bulunarak destek verdi.