Bugün, 13 Temmuz 2020 Pazartesi

HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI

Kayseri´nin Yeşilhisar ilçesinde 6 gün önce su motoru çalan N.E. ile 26 gün önce sulama borusu ve bakır tel çalan M.U. jandarma tarafından yakalandı.

Kayseri´nin Yeşilhisar ilçesinde 6 gün önce su motoru çalan N.E. ile 26 gün önce sulama borusu ve bakır tel çalan  M.U. jandarma tarafından yakalandı.
Olay, ilçeye bağlı Ovaçiftlik Mahallesinde 6 gün önce meydana geldi. N.M.K ´nın tarlasında bulunan su motorunun çalındığı ihbarı üzerine çalışma yapan jandarma ekipleri Kayseri-Niğde karayolu üzerinde yapılan yol kontrolleri sırasında N.E.´yi, su motoru ile birlikte yakaladı. N.E.´nin evinde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.
Öte yandan, 23 Mayıs tarihinde İçmece mahallesinde meydana gelen faili meçhul hırsızlık olayında çalındığı tespit edilen 250 metre sulama borusu, anahtar takımı ve 2 top bağlama teli de ihbar üzerine baskın yapılan M.U.´nin evinde yapılan arama neticesinde ele geçirildi. Ele geçirilen su motoru ve hırsızlık malzemeleri mağdurlara teslim edildiği öğrenildi. Gözaltına alınan 2 şüpheli ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.