Bugün, 10 Temmuz 2020 Cuma

HÜKÜMLÜLER GERÇEK YAŞAMLARINI HİKAYELEŞTİRDİLER

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı´nın birlikte organize ettiği ´Avrupa Yetişkin Öğrenimi Projesi´ kapsamında hükümlüler için öykü yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı´nın birlikte organize ettiği ´Avrupa Yetişkin Öğrenimi Projesi´ kapsamında hükümlüler için öykü yarışması düzenlendi. Yarışma ile kendi hayat hikayelerini kaleme alan hükümlülerden  L.E.Ö. İç Anadolu Bölge birincisi oldu.
Eski hükümlülerin istihdamı konusunda iş dünyasının ön yargılarını kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla 33 ülkede uygulanan ´Avrupa Yetişkin Öğrenimi Projesi´ kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından özellikle eski hükümlüler olmak üzere yetişkinlerin temel gereksinimlerinin geliştirmeyi hedefleyen proje kapsamında öykü yarışması düzenlendi. Türkiye genelinde ilk defa düzenlenen yarışmada İç Anadolu Bölgesi birinciliğini Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde denetimli serbestlik tedbiri devam eden eden L.E.Ö kazandı.  ?Siyahtan Beyaza Karanlıktan Aydınlığa´  adlı öyküsüyle bölge birincisi olan ve yarım cumhuriyet altını ile almaya hak kazanan L.E.Ö.´ye ödülünü Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın´dan aldı. Eski hükümlülerin cezalarını tamamladıktan sonra ki dönemde iş ve gündelik yaşamalarının konu edinildiği öykü yarışmasında hükümlülerin ön yargılarını nasıl aştıklarını anlattıkları ifade edildi.