Bugün, 13 Temmuz 2020 Pazartesi

KAYSERİ İTFAİYESİ 6 AYDA 54 YILAN YAKALADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, son 6 ayda şehrin çeşitli bölgelerinden 54 yılan yakalayarak, doğaya bıraktı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, son 6 ayda şehrin çeşitli bölgelerinden 54 yılan yakalayarak, doğaya bıraktı.

İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan itfaiye erleri, yangın olaylarının yanında pek çok sorunla da mücadele ediyor. Ekipler  trafik kazaları, intihar girişimleri, su baskınları, enkaz altında bulunanların ve arazide mahsur kalanların kurtarılması, baca temizliği gibi onlarca soruna karşı da çalışmalarını sürdürüyor. Bunun dışında şehir merkezinin dışındaki ağaçlık ve açık alanın bulunduğu yerleşim yerlerinde karşılaşılan yılan vakalarına da itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki ekipler özel aparatları ile yılanlarla ilgili şikayetlere anında müdahale ederek, yılanı yakalıyor ve uzak bir alanda doğaya bırakıyor. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri 2019 yılının ilk 6 ayında şikayetler üzerine farklı ilçe ve mahallede 54 yılan yakaladı.