KAYSERİ MİLLİ İRADE İÇİN YÜRÜDÜ
Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Milli İrade Yürüyüşü büyük bir katılımla yapıldı. Yürüyüş sonrası katılımcılara hitap eden Çevre ve Şehiricilik Bakanı Mehmet Özhaseki 40 yıllık planı milletin bozduğunu söyledi
Tarih: 31.7.2016 13:20:40/ 808okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Milli İrade Yürüyüşü büyük bir katılımla yapıldı. Yürüyüş sonrası katılımcılara hitap eden Çevre ve Şehiricilik Bakanı Mehmet Özhaseki 40 yıllık planı milletin bozduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de millet ve devlet bir oldukça hiçbir hainin amacına ulaşamayacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Milli İrade Yürüyüşü Talas Yamaç Paraşütü İndirme Alanı´nda başladı. Yürüyüşe, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, çok sayıda bürokrat, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Türk bayraklarıyla birlikte yapılan yürüyüşe havadan yelkenkanatla da destek verildi. Birlik beraberlik içerisinde gerçekleşen ve Kayserililerin gece de gündüz de nöbette olduğunu gösteren yürüyüş yine  Yamaç Paraşütü İndirme Alanı´nda sona erdi. Yürüyüş sonrası kültür fizikle sabah sporu tamamlandı.

"BU İNANCIN KARŞISINDA HİÇBİR GÜÇ DURAMAZ"

Burada milli iradeye sahip çıkan vatandaşlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Gece boyunca demokrasi nöbeti tutuyorsunuz, buna rağmen sabahın erken saatinde de kalkıp milli iradeye sahip çıkıyorsunuz. Bu inancın ve bu gücün karşısında Vallahi de hiçbir güç duramaz, Billahi de duramaz" ifadelerini kullandı. Milli İradenin, ulusça kullanılan ve hiçbir gücün etkileyemeyeceği kuvvet olduğunu belirten Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir takım hainler 15 Temmuz´da bu gücümüzü etkileyebileceklerini zannettiler. İçimizdeki yılanlar, dışarıdaki yılanın başının talimatlarıyla Milli İrademize kast ettiler. Ulusumuzun gücünü test etme gafletine düştüler. Ve sonunda hiçbir gücün etkileyemeyeceği kuvveti gördüler. Bu millet gerektiği zaman hainlerin karşısına eteklerinde bulunduğumuz Ali Dağı gibi, Erciyes Dağı gibi çıkar ve hiçbir haine geçit vermez. Nitekim vermediniz."

15 Temmuz´da çok büyük bir deprem atlattığımızı ve uçurumun kenarından döndüğümüzü vurgulayan Başkan Çelik, "Çünkü hesaplar büyüktü. Güzel ülkemizi, tek vatanımızı Irak, Suriye gibi ülkelerde yaşanan iç savaşın içine sokacaklardı. Bu hesabı aziz milletimizin kahramanca mücadelesi bozdu. Belki topumuz tüfeğimiz yok. Belki bombamız ve mermimiz yok. Hatice Teyzemin elinde oklavası, Mehmet Amcamın elinde asası var. Ve en önemlisi tüm silahlara karşı koyacağımız iman dolu bir göğsümüz var. Millet ve devlet bir oldukça hiçbir hain amacına ulaşamaz. Bunu dost düşman herkese gösterdik" dedi.

"NE KADAR VAHŞİ OLDUKLARI GÖRÜLDÜ"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında himmet paralarıyla büyüyenlerin gerçek yüzünü gösterdiklerini belirterek, "Bize kuzu postuna bürünmüş vaziyette gözüktüler. Ne kadar vahşi ve ahlaksız olduklarını bir gecede gördük" diye konuştu. Hala yaptıklarını ve kendilerini saklamaya devam ettiklerini vurgulayan Bakan Özhaseki, "Bunlarda yiğitlik yok, insanlık yok. 40 yıldır kendilerini saklamışlar ve yalanla dolanla buraya gelmişler. Bir gün erkek olun da çıkın yiğitçe söyleyin ne yaptığınızı. Ama bunlardan yiğitlik beklenmez" diye konuştu. Bakan Özhaseki, 40 yıllık planı milletimizin dik duruşuyla bozduğunu kaydetti.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ MİLLİ İRADE İÇİN YÜRÜDÜ
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ:KAYSERİ TURİZMİNİ ÇEŞİTLENDİRECEĞİZ
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ:KAYSERİ TURİZMİNİ ÇEŞİTLENDİRECEĞİZ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Kayseri´nin turizmini çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Biz Gastronomi Turizmi Çalıştay´ı ile beraber yol haritası çizmeye çalışıyoruz" dedi.
KAYSERİ´DE ‘GASTRONOMİ TURİZM ÇALIŞTAYI´ BAŞLADI
KAYSERİ´DE ‘GASTRONOMİ TURİZM ÇALIŞTAYI´ BAŞLADI
Kayseri mutfağının dünyaya tanıtılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ´Gastronomi Turizmi Çalıştayı´ başladı.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´TAN OKUL ZİYARETİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´TAN OKUL ZİYARETİ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hisarcık Medine İmam Hatip Ortaokulu´nu ziyaret etti.
ERÜ İLE KAYSERİ ŞEKER ARASINDA ‘İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ´
ERÜ İLE KAYSERİ ŞEKER ARASINDA ‘İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ´
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kayseri Şeker Fabrikası arasında ´işbirliği protokolü´ imzalandı.
KAYSERİ LEZZETLERİ ‘GASTRONOMİ TURİZMİ ÇALIŞTAYI´NDA ANLATILACAK
KAYSERİ LEZZETLERİ ‘GASTRONOMİ TURİZMİ ÇALIŞTAYI´NDA ANLATILACAK
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, turizmi çeşitlendirmek için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, 16-17 Kasım tarihlerinde Gastronomi Turizmi Çalıştayı yapacaklarını söyledi.
‘TÜRKİYE BARIŞ PINARI HAREKATIYLA  KARARLI BİR TUTUM SERGİLEDİ´
‘TÜRKİYE BARIŞ PINARI HAREKATIYLA KARARLI BİR TUTUM SERGİLEDİ´
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Ortadoğu Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Bolat, "Özellikle Barış Pınarı harekâtıyla Türkiye, Trump´a ve Avrupa Birliği ülkelerine rağmen burada kararlı bir tutum sergilemiş ve harekâtı gerçekleştirmiştir.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE 59 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE 59 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nde Kasım ayı meclis toplantısı yapılarak, 59 gündem maddesi karara bağlandı.
GELECEĞE BİR NEFES DE SARIMSAKLI´DA
GELECEĞE BİR NEFES DE SARIMSAKLI´DA
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın Geleceğe Nefes etkinliğinin yanı sıra Sarımsaklı Barajı çevresinde de fidan dikimi gerçekleştirdi.
ERCİYES PLATFORMUNDAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´A ZİYARET
ERCİYES PLATFORMUNDAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´A ZİYARET
Kayserili iş adamları ve bürokratların üye olduğu Erciyes Platformu yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç´ı ziyaret etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, son dönemde Ankara´daki girişimleriyle 1,2 milyar liralık yatırımla ilgili protokol yaptıklarını söyledi.
VALİ GÜNAYDIN´DAN LÖSEMİLİ ÇOCULARA MORAL ZİYARETİ
VALİ GÜNAYDIN´DAN LÖSEMİLİ ÇOCULARA MORAL ZİYARETİ
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, eşi Aysel Günaydın ile hastanede tedavi gören lösemili çocuklara moral ziyaretinde bulundu.
TÜRKİYE SINAİ KALKINMA  BANKASINDAN BÜYÜKŞEHİR´E SUNUM
TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASINDAN BÜYÜKŞEHİR´E SUNUM
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Danışmanlık Hizmetleri tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç´a ortak çalışma yapılabilecek konularla ilgili bir sunum gerçekleştirildi.
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAŞARI ÖDÜLÜ
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAŞARI ÖDÜLÜ
İstanbul´da yapılan ve bu yıl 6´ncısı gerçekleştirilen Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi´nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi´ne ´En İyi Riskli Alan İlan Eden ve Uygulayan Belediye´ ödülü verildi.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,KAYSERİ ŞEKER´İ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,KAYSERİ ŞEKER´İ ZİYARET ETTİ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 64 yıldır üretim yapan Kayseri Şeker Fabrikasını ziyaret etti.
SERVİS SÜRÜCÜLERİ BELEDİYE BİNASINDA
SERVİS SÜRÜCÜLERİ BELEDİYE BİNASINDA
Kayseri´de fabrikalar personel taşıtan bazı ´P´ plaka sahibi 100´e yakın servis sürücüsü büyük ölçekli üretim ve istihdam sağlayan bazı firmaların Büyükşehir Belediyesi´nden personel taşımacılığı yapmak için plaka talebinde bulunmaları üzerine, bu durumdan olumsuz etkilenecekleri sebebiyle belediye binasına geldi.
KAYSERİ MÜZESİNİ 1 AYDA 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
KAYSERİ MÜZESİNİ 1 AYDA 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
Kayseri´de 29 Eylül´de açılan Kayseri Kalesi Kültür ve Sanat Merkezi içinde yer alan Arkeoloji müzesini, 1 ayda 50 bin kişi ziyaret etti.
KAYSERİ´DE ‘AKILLI ŞEHİRCİLİK ÇALIŞTAYI´
KAYSERİ´DE ‘AKILLI ŞEHİRCİLİK ÇALIŞTAYI´
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ´Akıllı Şehircilik´ çalıştayı düzenlendi.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapılan ve yapılacak olan yatırımlar ile bu yatırımların maliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Fatma-Mustafa Hasçalık okulunda öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi.
KAYSERİ´DE HORONLU CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALASI
KAYSERİ´DE HORONLU CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALASI
Kayseri Karadenizliler Derneği üyeleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını horonla kutladı.
KAYSERİ´DE 29 EKİM KUTLMALARI  BAŞLADI
KAYSERİ´DE 29 EKİM KUTLMALARI BAŞLADI
Kayseri´de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 96´ıncı yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı´ndaki Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu.
ERÜ´DE ‘ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER TANIŞMA VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI´
ERÜ´DE ‘ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER TANIŞMA VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI´
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü tarafından ´Uluslararası Öğrenciler Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı´ düzenlendi.
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ