Bugün, 21 Ekim 2021 Perşembe

KAYSERİ TİCARET ODASI HATIRA ORMANI KURULUYOR

Kayseri Ticaret Odası (KTO), şehrin girişi Boğazköprü Kuzey Çevreyolu mevkiinde hatıra ormanı kuruyor.

Kayseri Ticaret Odası (KTO), şehrin girişi Boğazköprü Kuzey Çevreyolu mevkiinde hatıra ormanı kuruyor. İlk etapta 25 bin fidanın toprakla buluşacağı ağaçlandırma çalışması için Orman Bölge Müdürlüğü’nde sertifika töreni gerçekleştirildi.
KTO, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Kayseri-Ankara karayolu Boğazköprü Kuzey Çevreyolu mevkiinde hatıra ormanı oluşturacak. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından KTO’ya tahsis edilen arazide ilk etapta 25 bin olmak üzere toplamda yaklaşık 70 bin fidanın doğaya kazandırılması hedefleniyor. Hatıra ormanı kurulması için çalışmalar ve görüşmeler sonrası Orman Bölge Müdürlüğü’nde sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Şehrimizin giriş noktası olan Boğaz Köprü mevkiine, odamıza ve üyelerimize yakışır bir hatıra ormanı oluşturmak için uzun zamandır gayret gösteriyoruz.  Kayseri Ticaret Odası Hatıra Ormanı’nda ‘Her bir üyemiz adına bir fidan’ sloganıyla toplam 21 bin üyemiz adına fidanları toprakla buluşturmayı amaçlıyoruz. Kayserimize yakışacak olan bu projede ayrıca; hatıra ormanımızın bulunduğu alana 40 metre uzunluğunda Türk bayrağı ile odamızın Orman Bölge Müdürlüğü’nün ambleminin olduğu bir tabela yer alacak. Doğaya verilebilecek en güzel hediye ağaç dikmektir. Şehrimizin güzelliğini güzellik katacak bir orman oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.
Kayseri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın ise, “Kayseri Ticaret Odası’nın hayırlı ve anlamlı bir işe vesile olduğu için teşekkür ediyorum. Hatıra ormanı kurulacağı yer de şehrimizin girişi olmasından dolayı çok önemli bir konumda. Yeşil ve güzel bir orman olacağını düşünüyoruz. Üyeleriniz ve şehrimiz adına güzel bir hizmet olacaktır” dedi.