Bugün, 4 Temmuz 2020 Cumartesi

KAYSERİ´DE 2019-2020 ADLİ YILI AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi, Baro Başkanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2019-2020 adli yılının açılış programı düzenlendi.

Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi, Baro Başkanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2019-2020 adli yılının açılış programı düzenlendi. 
Kayseri Adliyesi Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun konferans salonunda düzenlenen programa, Vali Şehmus Günaydın, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Dursun Büyükbaş, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Baro Başkanı Cavit Dursun ile çok sayıda savcı ve hakim katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Dursun Büyükbaş, Bölge Adliyesi´nin faaliyete geçtiğini hatırlatarak, yargıya güvenin ve adaletin önemine vurgu yaptı.
Adil yargılamanın önemine dikkati çeken Başsavcı Abdulkadir Akın ise, "Ülkemizin güvenliğini tehdit eden, başka ülkelerde de örgütlenmesi olup, bir kısım güç odaklarından destek alan PKK, DEAŞ ve FETÖ/PDY terör örgütlerinin kendilerine özgü yapıları nedeniyle hukuk devleti olarak  mücadele etmenin zorluklarına rağmen, yargımız soruşturma ve kovuşturmaları adil yargılanam ilkesinden ödün vermeden yürütmektedir" dedi.
Baro Başkanı Avukat Cavit Dursun ise, adaletin devletin temeli olduğunu söyleyerek, "Yeni adli yılın, ülkemizde hukuki güvenliğe, hızlı, adil, bağımsız ve tarafsız bir yargıya ve güçlü bir savunmaya vesile olmasını temenni ediyoruz. Barolar ve avukatların tam bağımsızlığı sağlanmalı, liyakat ve ehliyet öncelikli olmalıdır" ifadelerini kullandı.