Bugün, 10 Temmuz 2020 Cuma

KAYSERİ´DE DOĞU TÜRKİSTANLILAR´DAN BARIŞ PINARI HAREKETINA DESTEK

Kayseri´de yaşayan Doğu Türkistanlılar, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) başlattığı Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Kayseri´de yaşayan Doğu Türkistanlılar, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) başlattığı Barış Pınarı Harekatına destek verdi.
Kayseri´de yaşayan Doğu Türkistanlılar, dernek binalarında Fetih Suresi okuyarak TSK´nın Barış Pınarı Harekatına destek oldu. Dernek binalarında bir araya gelen Doğu Türkistanlılar, Fetih Suresi okuyarak, Mehmetçik için dua etti. Doğu Türkistanlılar Derneği Başkanı Seyit Tümtürk, "Burada bulunmamızın sebebi kahraman Türk ordusu terör örgütlerine karşı bir operasyon başlattı. Operasyonda şehitlerimiz var. Şehitlerimize Allah´tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize de başsağlığı diliyoruz. Bizler Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türk milleti ordusunun yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Biz devletsizliğin ve vatansızlığın ne olduğunu çok iyi bilen Doğu Türkistanlılarız. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet payidar olmasını ve mazlumun yanında zalime karşı tavrını sürdürmesini diliyoruz" dedi.