Bugün, 7 Temmuz 2020 Salı

KAYSERİ´DEKİ STK´LARDAN BARIŞ PINARI HAREKATI DESTEK

Kayseri´de faaliyet gösteren TOBB´a bağlı odalar ve Sivil Toplum Kuruluşları, Suriye´nin kuzeyinde yürütülen Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Kayseri´de faaliyet gösteren TOBB´a bağlı odalar ve Sivil Toplum Kuruluşları, Suriye´nin kuzeyinde yürütülen Barış Pınarı Harekatına destek verdi.
Kayseri Sanayi Odası´nda düzenlenen basın toplantısında konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi "Türkiye 9 Ekim 2019´da Suriye sınırı üzerinde ´ Barış pınarı´ adı verilen sınır ötesi harekat başlatmıştır. Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Barış Pınarı Harekatı evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM sözleşmesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Dolayısıyla bu harekat meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur. Bizim tarafımız huzurdur, barıştır ve kardeşliktir.  Türkiye ve Türkiye  ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk Milleri iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir " dedi.