Bugün, 15 Temmuz 2024 Pazartesi

KAZADA HAYATINI KAYBEDEN 2 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN İSMİ DERSLİKLERE VERİLDİ

KAZADA HAYATINI KAYBEDEN 2 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN İSMİ DERSLİKLERE VERİLDİ

Kayseri'de geçen 5 Ocak'ta Erciyes Kayak Merkezi'nden dönüşte, trafik kazasında hayatını kaybeden Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri Hilal Sıkar ve Kürşad Samed Özçine'nin isimleri dersliklere verildi…

Kayseri'de geçen 5 Ocak'ta Erciyes Kayak Merkezi'nden dönüşte, trafik kazasında hayatını kaybeden Erciyes Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri Hilal Sıkar ve Kürşad Samed Özçine'nin isimleri dersliklere verildi.
Geçen 5 Ocak'ta Hacılar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Erciyes Üniversitesi Havacılık  ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin bulunduğu midibüs takla atmış, üniversite öğrencileri Hilal Sıkar ve Kürşad Samed Özçine hayatını kaybetmiş, 20 kişi ise yaralanmıştı. Yaşanan kazada hayatını kaybeden üniversite öğrencilerinin isimleri, üniversite senatosunda alınan karar sonrası Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesindeki dersliklere verildi. Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Erciyes Dağı dönüş yolunda yaşanılan elim trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden üniversitemiz öğrencileri Hilal ve Kürşad Samed'in isimleri, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemiz dersliklerinde yaşayacak, makamları cennet olsun" ifadelerine yer verdi.