Bugün, 13 Temmuz 2020 Pazartesi

KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ´NDEN KAYSO´YA ZİYARET

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği Yatırım Müsteşarı Nuriddin Amankul, Kayseri Sanayi Odası´nı (KAYSO) ziyaret ederek, Kazakistan´ın ekonomik durumu ve yatırım imkanları hakkında üyelere bilgi ve

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği Yatırım Müsteşarı Nuriddin Amankul, Kayseri Sanayi Odası´nı (KAYSO) ziyaret ederek, Kazakistan´ın ekonomik durumu ve yatırım imkanları hakkında üyelere bilgi verdi.
Kazakistan Büyükelçisini Kayseri Sanayi Odası´nda ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten KAYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüşçü, bu ziyaretlerin iki ülke arasındaki işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi. Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ise, Kayserili sanayicilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu imkanı sağladıkları için KAYSO yönetimine teşekkür etti.
Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, daha sonra katılımcılara Kazakistan´ın ekonomik durumu ve yatırım imkanları hakkında detaylı bir sunum yaptı. Kazakistan´ın yabancı yatırımcıya ciddi fırsatlar sunduğuna değinen Büyükelçi Saparbekuly, özellikle makine, tarım ve hayvancılık sektöründe ülkesinde ciddi imkanlar olduğunu sözlerine ekledi.