KOCASİNAN 2019’DA 80 KİLOMETRE STABİLİZE YOL YAPTI

Kocasinan Belediyesi, 2019 yılında kırsal mahallelerde toplam 80 kilometre stabilize yol çalışması gerçekleştirdi.

Kocasinan Belediyesi, 2019 yılında kırsal mahallelerde toplam 80 kilometre stabilize yol çalışması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın tüm mahallelerini güzelleştirmeye ve değiştirmeye devam ettiklerini belirtti.
Yapılan yatırımlar ve yapılacak projelerle mahallelerinin değer kazandığına dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Kırsal mahallelerimizle ilgili Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzün her geçen gün hem bütçesini artırıyor, hem de teknik donanımını fazlalaştırıyoruz. Bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın, kendine özgü özelikleriyle daha huzurlu yaşamalarını istiyoruz. Bu kapsamda mahallemizin bu zamana kadar birçok talebini yerine getirdik. Kırsal mahallelerde 2019 yılında toplam 80 kilometre stabilize yol yaptık” dedi.
Altyapı çalışmalarının da devam ettiğini kaydeden Çolakbayrakdar, “Özellikle doğalgaz çalışması nedeniyle bazı mahallelerde alt yapısıyla birlikte yolun asfalt serimi gerçekleştirildi. Yol ve derelerde su geçişini sağlamak amacıyla muhtelif mahallelerde 74 adet olmak üzere toplam 444 metre koruge boru döşendi. Sulama sistemiyle birlikte mahallelerimizdeki toprakların verimi daha da arttı. Tehlike arz eden ve kullanılmayan malzemelerin kaldırılması işi olarak Saraycık Mahallesi’nde toplam 3 bin 600 ton ve Hasancı Mahallesinde ise 3 bin ton malzeme kaldırıldı. Okullar, sağlık ocakları ve mezarlıklar başta olmak üzere kamu binalarının bakım, onarım ve temizlik işleri gerçekleştirdi. Cami ve okul gibi ihtiyaç duyulan yerlerde istinat duvarları ve mezarlıkların iç düzenlemeleri yapıldı. İnşallah kırsal mahallelerimizin güzellikleri daha da artacak ve değerine değer katmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.