Bugün, 10 Temmuz 2020 Cuma

KOCASİNAN´DA ?BAĞ BOZUMU VE PEKMEZ ŞENLİĞİ´

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Emmiler Mahallesi´nde geleneksel olarak düzenlenen 3´üncü Bağ Bozumu ve Pekmez Şenliği´ne katıldı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Emmiler Mahallesi´nde geleneksel olarak düzenlenen 3´üncü Bağ Bozumu ve Pekmez Şenliği´ne katıldı.
Emmiler Mahallesinde geleneksel 3´üncü Bağ Bozumu ve Pekmez Şenliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Emmiler´e her geldiğimizde hemşehrilerimin güler yüzleriyle karşılaşıyoruz. Rabbim, bu birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. İnşallah bu güzellikleri daha yaygın hale getirerek devam ettireceğiz. Bağ bozumu ve pekmez kaynatma gibi güzellikler günümüzde unutulmaya başladı. Bundan dolayı 3 yıl önce pekmez kaynatmaya geldiğimiz etkinliği, geleneksel hale getirdik. İstiyoruz ki nesiller boyu bize ulaşan yöresel tatlarımız devam ettirilsin ve üretilen yöresel ürünler hem şehrimizde hem de ülkemizde daha çok bilinsin ve daha çok tanınsın. Bu kültürümüzü bizden sonraki kuşaklara aktarabilmek için düzenlediğimiz etkinliğimizde en önemlisi de birlik ve beraberliktir. Düzenlenen bu etkinliklerle dostluklarımızı pekiştirerek, ortak değerlerimizi artırarak, bir ve beraber olduğumuz zaman ne kadar daha güçlü olabileceğimizi göstermekteyiz" ifadelerini kullandı.