Bugün, 13 Temmuz 2020 Pazartesi

KOCASİNAN’DA PAZAR YERLERİNE ‘KORONAVİRÜS’ DENETİMİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, zabıtanın almış olduğu koronavirüs tedbirlerini incelemek için pazaryerlerini ziyaret etti.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, zabıtanın almış olduğu koronavirüs tedbirlerini incelemek için pazaryerlerini ziyaret etti.
Koronavirüs salgını ile mücadele konusunda yayımlanan genelgeler doğrultusunda önlemlerini artıran Kocasinan Belediyesi, pazar yerleri için de getirilen ek tedbirleri ilçe genelinde hayata geçirdi. Hijyen ve dezenfekte çalışmalarıyla virüsün yayılımına karşı etkin bir mücadele yürütülen pazar yerlerinin durumuna göre tüm alanları bariyerlerle kapatarak kontrollü giriş ve çıkış noktaları oluşturan Kocasinan Belediyesi, pazar yerlerinin giriş noktalarında vatandaşların ellerini temizlemeleri için dezenfektanlar bulundurup maske dağıtıyor. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek pazar tezgahlarını tek tek dolaşıp, ‘Hayırlı işler’ temennisinde bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Semt pazarlarımız için İçişleri Bakanlığımızdan gelen genelgelerle önlemlerimizi artırıyoruz. Hem sosyal mesafenin korunması hem de vatandaşlarımızın pazar yerlerinde huzurlu bir şekilde alışveriş yaparken, sağlığının da korunabilmesi açısından alınan tüm tedbirleri uyguluyoruz. Öncelikle alınan her türlü tedbir, toplum sağlığı içindir. Bu noktada önlemlere hassasiyet gösteren bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılı sürecin atlatılması için hem dua ediyoruz hem de yoğun çaba sarf ediyoruz" dedi.