Bugün, 21 Ekim 2021 Perşembe

KTO BAŞKANI SAVUNMA SANAYİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kırıkkale Makine ve Kimya Endüstrisi´nde yapılan Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı´na katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kırıkkale Makine ve Kimya Endüstrisi´nde yapılan Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı´na katıldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar´ın katılımı ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu´nun Başkanlığında yapılan toplantıya, savunma sanayi kümeleri ve şirket temsilcileri katıldı.

Düzenlenen toplantı ile ilgili değerlendirme yapan Mehmet Büyüksimitci, çok verimli bir toplantı yaptıklarını belirterek, ?TOBB Başkanımız Rifat Hisarıklıoğlu´nun da açıkladığı gibi özel sektörün özellikle KOBİ´lerimizin üretim sürecine dahil edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bizde bu konuda görüş ve önerilerimizi paylaştık. Çok verimli bir toplantı oldu. Teknolojiyi takip ederek, özel sektörümüzün de katkısı ile savunma sanayimizi daha güçlü hale getirmek için var gücümüzle çalışacağız? dedi.