Bugün, 13 Temmuz 2020 Pazartesi

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ HEYETİ BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´I ZİYARET ETTİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyeti, toplu taşıma alanında çok başarılı buldukları Kayseri´den destek almak için Başkan Büyükkılıç´ı ziyaret etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı başkanlığındaki bir heyet Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´ı ziyaret etti. Ziyarette, toplu taşımada çok başarılı bulunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nden destek istendi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´ı ziyaret eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyetinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Bekir Beksan Akandere de yer aldı. Müsteşar Kemal Bağzıbağlı, Kayseri Ulaşım A.Ş.´nin toplu taşıma konusundaki çalışmalarını incelediklerini ve çok başarılı bulduklarını belirterek, Kıbrıs´ta yapmak istedikleri çalışmalar için Başkan Büyükkılıç´dan destek istedi. Müsteşar Bağzıbağlı, Kıbrıs´taki toplu taşıma hizmetlerinin kurumsallaştırılması, hatların iyileştirilmesi ve bütünleşik bir taşıma sistemi kurulması için teknik inceleme ve işbirliği amacıyla Kayseri´ye geldiklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da Kayseri´deki örnek çalışmaları başka illerle de paylaştıklarını ifade ederek, yavru vatan Kıbrıs için de her türlü desteği verebileceklerini kaydetti.   
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Heyeti ziyaret sonrası Kayseri´deki ulaşımı inceledi. Heyete, Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu tarafından detaylı bilgiler verildi.