Bugün, 17 Ekim 2021 Pazar

MHP’Lİ ÖZDEMİR’DEN BAKAN SOYLU’YA ‘SU ALTI EKİBİ’ SORUSU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri’de herhangi bir resmi kurumda su altı arama kurtarma ekibi olmamasıyla ilgili...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri’de herhangi bir resmi kurumda su altı arama kurtarma ekibi olmamasıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması için Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) soru önergesi verdi. 
MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri'de resmi su altı arama kurtarma ekibinin olmaması nedeniyle soru önergesi hazırladı. Özdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması için TBMM'ye verdiği önergede, "Geçtiğimiz günlerde Kayseri'nin Özvatan ilçesinde, serinlemek için girdiği Kızılırmak Nehri'nde kaybolan bir gencimizin cesedi 22 saat sonra bulunmuştur. Ayrıca yine serinlemek için girdiği baraj gölünde boğulan başka bir gencimizin cansız bedeni Konya'dan gelen su altı arama kurtarma ekibi tarafından bulunmuştur. Kayseri'deki resmi kurumlarımızdan hangisi ya da hangileri su altı arama kurtarma ekibini bünyesinde bulundurmak zorundadır? Mevcut durumda Kayseri'deki hiçbir kurumunun su altı arama kurtarma ekibine sahip olmadığına yönelik iddialar doğru mudur? Kayseri'de şayet resmi kurumlarda su altı arama kurtarma ekibi yoksa kurumsal bir su altı arama kurtarma ekibinin oluşturulması konusunda hangi çalışmalar yapılacaktır?" ifadelerine yer verdi.