ÖZHASEKİ:YERELDEKİ İTTİFAK İÇİN KANUNİ DÜZENLEMEYE GEREK YOK
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ´´Ak Parti ile MHP arasındaki görüşmeler inşallah haftaya başlar.
Tarih: 22.9.2018 18:51:00/ 67okunma / 0yorum

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki,  ´´Ak Parti ile MHP arasındaki görüşmeler inşallah haftaya başlar. Yerel yönetimlerdeki ittifakla ilgili şu saatte yapılacak kanun düzenlemelerinin yerel seçimler için bir faydası da olmaz´´ dedi. Özhaseki, kayyum atanan belediyelerde bunun bir mecburiyetten kaynaklandığını ve buralarda bölücü terör örgütü PKK´ya bir daha kucak açtırmayacaklarını söyledi.
Hafta sonunu geçirmek ve bazı etkinliklere katılmak üzere baba ocağı Kayseri´ye gelen Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerle ilgili sözlerine, Türkiye´nin en büyük partisi olduklarını belirterek başladı. Son yapılan genel seçimlerde de en yüksek oyu alan parti olduklarını ifade eden Özhaseki, "Birkaç ilde sadece 2´nci partiyiz. Haliyle biz çalışmalarımızı bağımsız şekilde devam ettiriyoruz. Bütün illerde güçlü şekilde hangi adaylarla yola çıkarız diye kendi içimizde bir çalışma var. Bunun neticesinde de adaylarımızı belirlemek için müthiş, hummalı birçok koldan araştırma yaparak bu gayretimizi sonuna kadar sürdürüyoruz. Yereldeki ittifak konusunda Devlet beyin de açıklamalarını hep birlikte izledik. Özellikle Ankara-İstanbul ve İzmir gibi büyük illerde elde ettiğimiz kazanımlardan geriye gidilmemesi ile ilgili daha sonra birkaç gün önce açıkladığı çok titizlilikle üzerinde durduğu bu illerde PKK´nın siyasi uzantısının hayat  bulacak şekilde yeşermemesini sağlayacak ittifaklara kapı açan görüşlerini de tabi saygı ile karşıladım. Aslına bakılırsa Cumhur ittifakı yapıldığında müthiş bir mutabakat sağlanmıştı. Vatandaş bunu sevmişti. Bize oy veren vermeyen herkes bizim Cumhur İttifakı hakkındaki kurduğumuz ittifakın dayandığı temel öğeleri kabul etmişti ve doğru görmüştü. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olmadığı kadar büyük bir bekaa mücadelesi ile karşı karşıyaydı. Bu mücadelede MHP de bizi yalnız bırakmadı. Gerek FETÖ´ye karşı gerekse de PKK´nın bağımsızlık ilanına karşı  bu devlet ve milleti bölme ilanına karşı o mücadelemizde MHP bize destek verdi. Tabi birde bunun yasal alt yapısı vardı. Temel bir dayanağı vardı.Kanunlar değişmişti. Anayasa değişikliği yapılmıştı. Çok makul meşru çerçevede bu iş devam etti. Ancak yerel idareler ile ilgili düzenlemeler 1984´te yapılmış bir kanuna dayanıyor. İttifaklarla ilgili çok açık bir hüküm yok. İyi niyet olarak karşılıklı gerek Ak Parti tarafından gerekse de Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Genel Başkanlarımız nezdinde bu temenniler dile getirirken, bunun nasıl yapılacağı hususu da aramızda yapılacak görüşmelere bağlı. Ben basından okudum. Devlet bey bu konu ile ilgili galiba bir arkadaşı görevlendirmiş. Sayın Genel Başkanımız da beni ve Numan beyi görevlendirdi. Önümüzdeki günlerde Genel Başkan Yardımcıları olarak bir araya geleceğiz. Konuşacağız. Karşılıklı olarak mutlaka bu konu da fikirlerimizi birbirimize söyleyeceğiz´ dedi.´
´KANUNİ BİR DÜZENLEMEYE GEREK YOK´
Mehmet Özhaseki, yereldeki ittifak konusunda kanuni bir düzenlenmeye gerek ve zaman olmadığını da belirterek, ´´Bu saatten sonra onun olacağının imkanı yok. Bir takım yollar var. Bu yollar neler olacağı hususunda zaten herkes biliyor. Kendi içimizde konuşacağız. Ve üzerinde mutabık kaldığımız şekilde Sayın Genel Başkanlarımıza arz edeceğiz. Umarız ki özellikle büyükşehirlerde buna benzer ittifak ortaya çıkar ´´dedi
´PKK´YA YENİDEN KUCAK AÇTIRMAYIZ´
Mehmet Özhaseki, kayyum atanan belediyelerdeki bu atamaların bir siyasi partinin hedef alınması veya kızgınlıktan kaynaklanmadığı, mecburiyetten doğduğunu söyledi.  Devletin parasının alt yapı yerine bölücü terör örgütüne gittiğini söyleyen Özhaseki, bu yerleşimlerde ve belediyelerde PKK´ya yeniden kucak açtırmayacaklarını söyledi.
Özhaseki sözlerine şöyle devam etti:
´´Kayyum dediğimiz belediyelerde kayyumların atanması bir partiye kızgınlık veya hatta öfke ile şu partinin üzerine gidelim diye alınmış bir karar değil ki. Bir mecburiyetti. Kandil´in belirlediği adaylarla insanlardan zorla oy alınmış sonra da ele geçen ne kadar bütçe varsa Türkiye Cumhuriyeti´nin merkezden gönderdiği o tertemiz paraları dağa göndermek için seferber olmuşlar. Bunun da envai çeşit yolları var. Herkes biliyor zaten ve Kandil´in emrine girmişler. Belediyeler orada adeta bir lojistik üs gibi olmuş PKK´nın. Şimdi bunlar karşısında bunların bu devleti bu milleti bölme hareketi karşısında suç işlemelerine iktidar göz mü yumacaktı ? Elbette ki göz yumulmadı ve kayyumlar atandı. Kayyumlar kim orada zaten bizim görevli kaymakamlarımız, vali yardımcılarımız. Peki kayyumlar atanmadan önceki durum ile atandıktan sonraki durum arasında bir fark oldu mu? Birebir gözlemleyenlerden birisi benim. Nihayetinde bakanlık görevim sırasında İller Bankası marifeti ile veya başka türlü Şehircilik Bakanlığı´ndaki belediyeler ile ilintilerimiz vasıtasıyla bunları birebir gözlemleyen benim. Eskiden gönderdiğimiz her paranın büyük bir kısmı bir türlü yollar bulunarak dağa gönderilirken, hizmete dönmeye başladı. Oradaki kaymakam arkadaşlarımız, vali yardımcılarımız şehirlerin alt yapılarını yaptılar, üst yapılarını yaptılar. Bakın şimdi Yüksekova gibi nüfusu 100 bini bulmuş ve geçmiş bir yerde 1 metre kanal yok. Kokudan ve pislikten geçilmiyor. Bir de Silopi´de 15 günde bir su akıyordu. Peki kayyumlar geldi ne oldu? Hepsinin alt yapısı yapıldı. Herhalde sadece 50 kilometre Yüksekova´da alt yapı yapıldı. Silopi´de Cizre´de sular akar hale geldi. Caddeler temizlendi ve şehirlerin eli yüzü açığa çıktı. Hizmet ortaya çıktı. Şimdi tabi seçimlerde herkes yarışacak. Nihayetinde vatandaşların ortaya koymuş olduğu siyasi iradeye biz de saygı duyacağız. Ancak, herhalde iktidarın gözü herkesin ve bütün belediyelerin üzerinde olacak. Özellikle dünya eşi benzeri kalmamış vahşi bire terör örgütü PKK´ya yeniden kucak açacak insanlar varsa yeni seçilenler içinde onların da suç işlemelerine herhalde hiçbir iktidar göz yummayacaktır diye düşünüyorum.´
Kaynak:

AK PARTİ´DE ADAY ADAYLIĞA BAŞVURU SÜRECİ 5 KASIM´DA BAŞLIYOR
AK PARTİ´DE ADAY ADAYLIĞA BAŞVURU SÜRECİ 5 KASIM´DA BAŞLIYOR
AK Parti Kayseri İl Danışma meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye Başkanlık aday adaylığı süreci ile ilgili konular görüşüldü.
ÖZHASEKİ: BELEDİYE BAŞKANLARI ORKESTRA ŞEFİ GİBİ OLMALI
ÖZHASEKİ: BELEDİYE BAŞKANLARI ORKESTRA ŞEFİ GİBİ OLMALI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, partisinin yeni dönemdeki belediye başkanlarının şehirleri ortak akıl ile yürüteceğini ifade ederek, "Belediye başkanları orkestra şefi gibi olacak" dedi.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:ASTSUBAY VE UZMAN ÇAVUŞLARA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:ASTSUBAY VE UZMAN ÇAVUŞLARA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, hükümet tarafından seçim öncesi astsubaylara ve uzman çavuşlara yönelik verilen sözlerin tutulmasını istedi.
MHP KAYSERİ İL BAŞKANI TOK,”ŞİMDİLİK 62 KİŞİ ADAY ADAYLIĞI  İÇİN BAŞVURU YAPTI “
MHP KAYSERİ İL BAŞKANI TOK,”ŞİMDİLİK 62 KİŞİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURU YAPTI “
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Ulusal ve Yerel Medya kuruluşlarının temsilcileri ile biraraya geldi. İl Başkanı Serkan Tok, şu ana kadar belediye başkan aday adaylığı için 62 kişinin aday adaylığı için başvuru yaptığını söyledi.
AK PARTİ´DEN MHP´YE ZİYARET
AK PARTİ´DEN MHP´YE ZİYARET
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığına ziyarette bulundu.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:MCKİNSEY´E TAZMİNAT ÖDENECEK Mİ?
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:MCKİNSEY´E TAZMİNAT ÖDENECEK Mİ?
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´a ABD´li uluslararası yönetim danışmanlık firması McKinsey´e ön ödeme yapılıp yapılmadığını ve fesih işleminden dolayı tazminat işleminin uygulanıp uygulanmayacağını sordu.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR,ERCİYES´İ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR,ERCİYES´İ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı´na verdiği yazılı soru önergesinde, Erciyes Dağı´nın sadece dağcılık ve kış sporları için değil, Kongre Turizm´ine katkı sunması kapsamında da değerlendirilmesine yönelik çalışmaların da olmasının gerekliği olduğunu ifade ederek soru önergesi verdi.
İYİ PARTİ´Lİ SUKAS´TAN İTTİFAK AÇIKLAMASI :HUKUKSAL ALTYAPISI YOK
İYİ PARTİ´Lİ SUKAS´TAN İTTİFAK AÇIKLAMASI :HUKUKSAL ALTYAPISI YOK
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, "Yerel seçimlerde ittifak yapılmasının henüz hukuksal altyapısı yo
AK PARTİ DANIŞMA MECLİSİNDE YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI ELE ALINDI
AK PARTİ DANIŞMA MECLİSİNDE YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI ELE ALINDI
AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Kocasinan ilçe teşkilatı danışma meclis toplantısına katıldı.
ÖZHASEKİ:AYIP OLAN EL ALTINDAN İTTİFAK  GÖRÜŞMEKTİR
ÖZHASEKİ:AYIP OLAN EL ALTINDAN İTTİFAK GÖRÜŞMEKTİR
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Önemli olan partilerin meşru zeminde bir araya gelmesidir. Gizli saklı bir şey yok.
İŞ İNSANI ÖNDER,MHP´DEN TALAS´A ADAY ADAYI OLDU
İŞ İNSANI ÖNDER,MHP´DEN TALAS´A ADAY ADAYI OLDU
İş İnsanı Behsat Önder düzenlediği basın toplantısı ile 31 Mart 2019´da yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi´nden Talas ilçe Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
AK PARTİ´Lİ ÖZHASEKİ:CUMHUR İTTİFAKININ BÜYÜKŞEHİRLERDE DEVAM ETMESİ LAZIM
AK PARTİ´Lİ ÖZHASEKİ:CUMHUR İTTİFAKININ BÜYÜKŞEHİRLERDE DEVAM ETMESİ LAZIM
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçime ilişkin "MHP lideri Devlet beyin, Türkiye´nin beka meselesinde duruş sergilemesi, takdire şayan. Kurduğumuz ´cumhur ittifakı´nın büyükşehirlerde devam etmesi lazım" dedi.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR,BAKANLIĞA BAHÇECİK BARAJINI SORDU
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR,BAKANLIĞA BAHÇECİK BARAJINI SORDU
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Pınarbaşı İlçesi´ndeki Bahçelik barajının ve sulama projelerin önemine değinerek, yaşanan sorunları ve projenin en kısa sürede tamamlanması için yapılacakları sorgulayarak konuyu Meclis gündemine taşıdı.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ERSOY:KAYSERİMİZE BİRŞEY YAPACAKSAK HEP BERABER YAPACAĞIZ
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ERSOY:KAYSERİMİZE BİRŞEY YAPACAKSAK HEP BERABER YAPACAĞIZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, kente hizmet için herkese çağrı yaparak, "Kayserimize bir şey yapacaksak hep beraber yapacağız.
İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU, HALK GÜNÜNDE SORUN DİNLEDİ
İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU, HALK GÜNÜNDE SORUN DİNLEDİ
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çapuroğlu, Çarşamba günleri düzenlenen halk günü toplantısında vatandaşlarının sıkıntısını dinledi.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:KAYSERİ´YE YÖNELİK UÇUŞ FİYATLARI YÜKSEK
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:KAYSERİ´YE YÖNELİK UÇUŞ FİYATLARI YÜKSEK
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, kentten İstanbul´a tarifeli uçak seferi biletlerinin, diğer illere göre pahalı olduğunu söyledi.
CHP  MİLLETVEKİLİ ABDÜLLATİF ŞENER:DEVLETTE LİYAKAT SİSTEMİ YENİDEN İNŞA EDİLMELİ
CHP MİLLETVEKİLİ ABDÜLLATİF ŞENER:DEVLETTE LİYAKAT SİSTEMİ YENİDEN İNŞA EDİLMELİ
CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, "Devlette liyakat sistemi yeniden inşa edilmelidir. Şu an geçerli olan liyakat sistemi değil, sadakat sistemine göre iş yapılıyor.
MHP VE ÜLKÜ OCAKLARINDAN 12 EYLÜL AÇIKLAMASI
MHP VE ÜLKÜ OCAKLARINDAN 12 EYLÜL AÇIKLAMASI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 12 Eylül 1980 darbesinin 38. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı.
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:İSTİFA NEDENLERİ YEREL SEÇİME HAZIRLIK
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:İSTİFA NEDENLERİ YEREL SEÇİME HAZIRLIK
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Genel seçimlerde bazı il başkanlarımız milletvekili adayı olabilmek için istifa etmişti. Bu nedenle de o illerde il başkanı vekili yer alıyor.
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:UYANIK OLUP,DAHA FAZLA BELEDİYE KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR:UYANIK OLUP,DAHA FAZLA BELEDİYE KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yerel seçimlere yönelik yaptığı açıklamada, "Uyanık olup, mevcut belediyeleri koruyup, daha fazla belediye kazanmak için gayretle çalışacağız" dedi.
ÖZHASEKİ: BELEDİYE BAŞKANLARININ FOTOĞRAFLARI EKİM´DE NETLEŞECEK
ÖZHASEKİ: BELEDİYE BAŞKANLARININ FOTOĞRAFLARI EKİM´DE NETLEŞECEK
AK Parti´nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlarının şimdilik flu olan fotoğraflarının Ekim ayında netleşeceğini söyledi.
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.6481
EURO
6.5039
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ