ÖZHASEKİ:YERELDEKİ İTTİFAK İÇİN KANUNİ DÜZENLEMEYE GEREK YOK
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ´´Ak Parti ile MHP arasındaki görüşmeler inşallah haftaya başlar.
Tarih: 22.9.2018 18:51:00/ 158okunma / 0yorum

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki,  ´´Ak Parti ile MHP arasındaki görüşmeler inşallah haftaya başlar. Yerel yönetimlerdeki ittifakla ilgili şu saatte yapılacak kanun düzenlemelerinin yerel seçimler için bir faydası da olmaz´´ dedi. Özhaseki, kayyum atanan belediyelerde bunun bir mecburiyetten kaynaklandığını ve buralarda bölücü terör örgütü PKK´ya bir daha kucak açtırmayacaklarını söyledi.
Hafta sonunu geçirmek ve bazı etkinliklere katılmak üzere baba ocağı Kayseri´ye gelen Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerle ilgili sözlerine, Türkiye´nin en büyük partisi olduklarını belirterek başladı. Son yapılan genel seçimlerde de en yüksek oyu alan parti olduklarını ifade eden Özhaseki, "Birkaç ilde sadece 2´nci partiyiz. Haliyle biz çalışmalarımızı bağımsız şekilde devam ettiriyoruz. Bütün illerde güçlü şekilde hangi adaylarla yola çıkarız diye kendi içimizde bir çalışma var. Bunun neticesinde de adaylarımızı belirlemek için müthiş, hummalı birçok koldan araştırma yaparak bu gayretimizi sonuna kadar sürdürüyoruz. Yereldeki ittifak konusunda Devlet beyin de açıklamalarını hep birlikte izledik. Özellikle Ankara-İstanbul ve İzmir gibi büyük illerde elde ettiğimiz kazanımlardan geriye gidilmemesi ile ilgili daha sonra birkaç gün önce açıkladığı çok titizlilikle üzerinde durduğu bu illerde PKK´nın siyasi uzantısının hayat  bulacak şekilde yeşermemesini sağlayacak ittifaklara kapı açan görüşlerini de tabi saygı ile karşıladım. Aslına bakılırsa Cumhur ittifakı yapıldığında müthiş bir mutabakat sağlanmıştı. Vatandaş bunu sevmişti. Bize oy veren vermeyen herkes bizim Cumhur İttifakı hakkındaki kurduğumuz ittifakın dayandığı temel öğeleri kabul etmişti ve doğru görmüştü. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olmadığı kadar büyük bir bekaa mücadelesi ile karşı karşıyaydı. Bu mücadelede MHP de bizi yalnız bırakmadı. Gerek FETÖ´ye karşı gerekse de PKK´nın bağımsızlık ilanına karşı  bu devlet ve milleti bölme ilanına karşı o mücadelemizde MHP bize destek verdi. Tabi birde bunun yasal alt yapısı vardı. Temel bir dayanağı vardı.Kanunlar değişmişti. Anayasa değişikliği yapılmıştı. Çok makul meşru çerçevede bu iş devam etti. Ancak yerel idareler ile ilgili düzenlemeler 1984´te yapılmış bir kanuna dayanıyor. İttifaklarla ilgili çok açık bir hüküm yok. İyi niyet olarak karşılıklı gerek Ak Parti tarafından gerekse de Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Genel Başkanlarımız nezdinde bu temenniler dile getirirken, bunun nasıl yapılacağı hususu da aramızda yapılacak görüşmelere bağlı. Ben basından okudum. Devlet bey bu konu ile ilgili galiba bir arkadaşı görevlendirmiş. Sayın Genel Başkanımız da beni ve Numan beyi görevlendirdi. Önümüzdeki günlerde Genel Başkan Yardımcıları olarak bir araya geleceğiz. Konuşacağız. Karşılıklı olarak mutlaka bu konu da fikirlerimizi birbirimize söyleyeceğiz´ dedi.´
´KANUNİ BİR DÜZENLEMEYE GEREK YOK´
Mehmet Özhaseki, yereldeki ittifak konusunda kanuni bir düzenlenmeye gerek ve zaman olmadığını da belirterek, ´´Bu saatten sonra onun olacağının imkanı yok. Bir takım yollar var. Bu yollar neler olacağı hususunda zaten herkes biliyor. Kendi içimizde konuşacağız. Ve üzerinde mutabık kaldığımız şekilde Sayın Genel Başkanlarımıza arz edeceğiz. Umarız ki özellikle büyükşehirlerde buna benzer ittifak ortaya çıkar ´´dedi
´PKK´YA YENİDEN KUCAK AÇTIRMAYIZ´
Mehmet Özhaseki, kayyum atanan belediyelerdeki bu atamaların bir siyasi partinin hedef alınması veya kızgınlıktan kaynaklanmadığı, mecburiyetten doğduğunu söyledi.  Devletin parasının alt yapı yerine bölücü terör örgütüne gittiğini söyleyen Özhaseki, bu yerleşimlerde ve belediyelerde PKK´ya yeniden kucak açtırmayacaklarını söyledi.
Özhaseki sözlerine şöyle devam etti:
´´Kayyum dediğimiz belediyelerde kayyumların atanması bir partiye kızgınlık veya hatta öfke ile şu partinin üzerine gidelim diye alınmış bir karar değil ki. Bir mecburiyetti. Kandil´in belirlediği adaylarla insanlardan zorla oy alınmış sonra da ele geçen ne kadar bütçe varsa Türkiye Cumhuriyeti´nin merkezden gönderdiği o tertemiz paraları dağa göndermek için seferber olmuşlar. Bunun da envai çeşit yolları var. Herkes biliyor zaten ve Kandil´in emrine girmişler. Belediyeler orada adeta bir lojistik üs gibi olmuş PKK´nın. Şimdi bunlar karşısında bunların bu devleti bu milleti bölme hareketi karşısında suç işlemelerine iktidar göz mü yumacaktı ? Elbette ki göz yumulmadı ve kayyumlar atandı. Kayyumlar kim orada zaten bizim görevli kaymakamlarımız, vali yardımcılarımız. Peki kayyumlar atanmadan önceki durum ile atandıktan sonraki durum arasında bir fark oldu mu? Birebir gözlemleyenlerden birisi benim. Nihayetinde bakanlık görevim sırasında İller Bankası marifeti ile veya başka türlü Şehircilik Bakanlığı´ndaki belediyeler ile ilintilerimiz vasıtasıyla bunları birebir gözlemleyen benim. Eskiden gönderdiğimiz her paranın büyük bir kısmı bir türlü yollar bulunarak dağa gönderilirken, hizmete dönmeye başladı. Oradaki kaymakam arkadaşlarımız, vali yardımcılarımız şehirlerin alt yapılarını yaptılar, üst yapılarını yaptılar. Bakın şimdi Yüksekova gibi nüfusu 100 bini bulmuş ve geçmiş bir yerde 1 metre kanal yok. Kokudan ve pislikten geçilmiyor. Bir de Silopi´de 15 günde bir su akıyordu. Peki kayyumlar geldi ne oldu? Hepsinin alt yapısı yapıldı. Herhalde sadece 50 kilometre Yüksekova´da alt yapı yapıldı. Silopi´de Cizre´de sular akar hale geldi. Caddeler temizlendi ve şehirlerin eli yüzü açığa çıktı. Hizmet ortaya çıktı. Şimdi tabi seçimlerde herkes yarışacak. Nihayetinde vatandaşların ortaya koymuş olduğu siyasi iradeye biz de saygı duyacağız. Ancak, herhalde iktidarın gözü herkesin ve bütün belediyelerin üzerinde olacak. Özellikle dünya eşi benzeri kalmamış vahşi bire terör örgütü PKK´ya yeniden kucak açacak insanlar varsa yeni seçilenler içinde onların da suç işlemelerine herhalde hiçbir iktidar göz yummayacaktır diye düşünüyorum.´
Kaynak:

ÇOPUROĞLU,´TÜGVA KARİYER GÜNLERİ´NE KATILDI
ÇOPUROĞLU,´TÜGVA KARİYER GÜNLERİ´NE KATILDI
AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kayseri Temsilciliği tarafından her ay düzenlenen ´TÜGVA Kariyer Günleri´ programının konuğu oldu.
AK PARTİ´LİLER CEM EVİNİ ZİYARET ETTİ
AK PARTİ´LİLER CEM EVİNİ ZİYARET ETTİ
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile birlikte Cem Evini ziyaret etti.
BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,RAKİBİNİN OYUNU İSTEDİ
BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,RAKİBİNİN OYUNU İSTEDİ
Kayseri´de AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, CHP Melikgazi Belediye Başkanı Sema Karaoğlu´nu ziyaret etti.
KAYSERİ´DE ADAY GÖSTERİLMEYEN 2 MHP´Lİ PARTİDEN İSTİFA ETTİ
KAYSERİ´DE ADAY GÖSTERİLMEYEN 2 MHP´Lİ PARTİDEN İSTİFA ETTİ
Kayseri´nin Tomarza ve İncesu ilçelerinde ´Cumhur İttifakı´ kapsamında AK Parti adaylarının açıklanması üzerine, daha önce MHP´nin yerel teşkilatı tarafından belediye başkan adayı olarak açıklanan Tomarza´da Osman Koç ve İncesu´da Mustafa İlmek partilerinden istifa etti.
CHP KAYSERİ İL YÖNETİMİNDE 6 ÜYE GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
CHP KAYSERİ İL YÖNETİMİNDE 6 ÜYE GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
CHP Kayseri İl Başkanlığı Yönetim Kurulu´nda 6 üye, görevlerinden istifa etti.
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU´NDAN  KGC´YE ZİYARET
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU´NDAN KGC´YE ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan adayı Sema Karaoğlu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti´ni (KGC) ziyaret etti.
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediyesi Başkan adayı Sema Karaoğlu, son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK “KAYSERİ´NİN SORUNLARINI CHP ÇÖZECEK”
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK “KAYSERİ´NİN SORUNLARINI CHP ÇÖZECEK”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri´nin sorunlarını CHP´nin çözeceğini belirtti.
CHP KOCASİNAN İLÇE BAŞKANI :SALDIRAN PARTİMİZİN AKTİF ÜYESİ DEĞİL
CHP KOCASİNAN İLÇE BAŞKANI :SALDIRAN PARTİMİZİN AKTİF ÜYESİ DEĞİL
Cumhuriyet Halk Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut yaptığı yazılı açıklamada geçtiğimiz günlerde Kocasinan İlçe Başkanlığı´na yönelik saldırıda bulunan kişinin 4 yıldır partinin pasif üyesi olduğunu ifade etti.
CHP YÖNETİMİNDEKİ İLÇE,AK PARTİ´NİN BAŞVURU SIRALAMASINDA BİRİNCİ
CHP YÖNETİMİNDEKİ İLÇE,AK PARTİ´NİN BAŞVURU SIRALAMASINDA BİRİNCİ
Kayseri´de , AK Parti´den 98 isim belediye başkan aday adaylığı için başvuru yaptı. Kentte en çok başvurunun yapıldığı ilçe ise iki dönemdir CHP´li belediye başkanının görev yaptığı Sarız ilçesi oldu
SARRAHLAR DERNEĞİ BAŞKANI İNCETOPRAK,MHP´DEN MELİKGAZİ´YE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
SARRAHLAR DERNEĞİ BAŞKANI İNCETOPRAK,MHP´DEN MELİKGAZİ´YE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkan Yardımcısı ve Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı olan Adnan İncetoprak, Melikgazi Belediye Başkan Aday Adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.
BÜYÜKKILIÇ “CUMHURBAŞKANIM KAYSERİ´DEN REKOR BEKLİYOR”
BÜYÜKKILIÇ “CUMHURBAŞKANIM KAYSERİ´DEN REKOR BEKLİYOR”
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda Melikgazi Belediye Başkanı Adayı olan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
DR.SEMA EROĞLU CHP MELİKGAZİ´DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
DR.SEMA EROĞLU CHP MELİKGAZİ´DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Uzman Dermatolog Dr. Sema Karaoğlu, CHP Kayseri Melikgazi Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI
BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti´nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti.
AK PARTİ´NİN KAYSERİ ADAYINA COŞKULU KARŞILAMA
AK PARTİ´NİN KAYSERİ ADAYINA COŞKULU KARŞILAMA
Kayseri´nin Melikgazi ilçesi Belediye Başkanı ve AK Parti´nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye personeli tarafından coşku ile karşılandı
YENİDEN REFAH PARTİSİ KAYSERİ´DE TANITILDI
YENİDEN REFAH PARTİSİ KAYSERİ´DE TANITILDI
Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan´ın oğlu Fatih Erbakan´ın liderliğinde kurulan Yeniden Refah Partisi, Kayseri´de tanıtıldı.
AK PARTİ´NİN KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINA HAVAALANINDA COŞKULU KARŞILAMA
AK PARTİ´NİN KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINA HAVAALANINDA COŞKULU KARŞILAMA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, dün Haliç Kongre Merkezi´nde AK Parti´nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladığı Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İstanbul dönüşü Erkilet Havalimanı´nda partililerce coşkuyla karşılandı.
CHP ÖĞRETMENLERE VE VATANDAŞLARA ATATÜRK ROZETİ DAĞITTI
CHP ÖĞRETMENLERE VE VATANDAŞLARA ATATÜRK ROZETİ DAĞITTI
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve yönetim kurulu üyeleri 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle eğitimci sendikalarının bazılarını ziyaret ederek öğretmenler günü hediyesi olarak Atatürk rozeti dağıttı.
İYİ PARTİLİ EROZAN:3 İLDE ADAY GÖSTERMEMEK ÇARESİZLİKLERİNİN ÜRÜNÜDÜR
İYİ PARTİLİ EROZAN:3 İLDE ADAY GÖSTERMEMEK ÇARESİZLİKLERİNİN ÜRÜNÜDÜR
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, MHP Lideri Devlet Bahçeli´nin İstanbul, Ankara ve İzmir´de belediye başkan adayı göstermeyecekleri yönündeki açıklamasıyla ilgili, "Onların çaresizliklerinin ürünüdür" yorumunu yaptı.
AK PARTİ´Lİ SARIEROĞLU:TÜRKİYE´DE İLK KEZ E-TEMAYÜL SİSTEMİNİ UYGULADIK
AK PARTİ´Lİ SARIEROĞLU:TÜRKİYE´DE İLK KEZ E-TEMAYÜL SİSTEMİNİ UYGULADIK
AK Parti´de 81 ilde eş zamanlı olarak 31 Mart´ta yapılacak mahalli idareler seçimlerle ilgili aday adaylarI için temayül yoklaması yapıldı.
AK PARTİ´DE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI
AK PARTİ´DE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI
AK Parti Kayseri İl Başkanlığı´nda yaklaşan 31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi temayül yoklaması yapıldı.
SİYASET
EĞİTİM-KÜLTÜR
SPOR
GÜNDEM
SİYASET
MAGAZİN-YAŞAM
SPOR
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Son Sayı
Önceki Sayılar
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ