Bugün, 21 Ekim 2021 Perşembe

YRP KAYSERİ İL BAŞKANI NARİN: KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kayseri İl Başkanı Önder Narin, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki göstererek, "İsrail kınamadan anlamaz.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kayseri İl Başkanı Önder Narin, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki göstererek, "İsrail kınamadan anlamaz. İsrail'in anladığı tek şey şiddet ve kaba kuvvet. Yeniden Refah Partisi olarak Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir" dedi.
YRP İl Başkanı Önder Narin, yaptığı yazılı açıklamada, ramazan ayında İsrail'in Mescid-i Aksa ve çevresindeki Filistinlilere yönelik saldırıda bulunduğunu anımsattı. Narin, "Ülkemiz yetkilileri ise bu saldırıları kınadı. Artık tepki kınamaktan öteye geçilmeli. Ülkemiz yaşanan zulme ne zaman ses çıkaracak? İsrail Mescid-i Aksa'yı işgal ettikten sonra mı? İsrail kınamadan anlamaz. İsrail'in anladığı tek şey şiddet ve kaba kuvvet. Türkiye, İsrail ile ilgili öncelikli olarak en büyük destekçisi ABD'nin Türkiye'deki kürecik gibi önemli üslerini kapatmalıdır. Bizim sivrisinekle işimiz yok. İşimiz bataklığı kurutmak olmalıdır. Yeniden Refah Partisi olarak Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Selahaddin Eyyubiler partimizde bol miktarda vardır. Yeniden Refah Partisi Selahaddin Eyyubi ruhunu yeniden diriltip Kudüs'ü aslına kazandıracaktır" dedi.
Parti çalışmalarının iyi gittiğini kaydeden Başkan Narin, "Pandemi nedeniyle çalışmalarımızda az da olsa yavaşlama var ancak esnafımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Kayseri halkı partimizi tanımaya başladı. Bayramdan sonra genç kadromuzla çalışmalara devam edeceğiz. Biz sahaya çıkana kadar kimse sahaya çıkmıyor. Biz çıkınca onlar sahaya çıkıyor. Bizim taklitçi zihniyetlerle işimiz yok. Diğer partililer milli görüş projelerini taklit ediyorlar ama düzgün taklit etsinler" ifadelerini kullandı.